Tulevik näitab, kuidas hakatakse Elizabeth II ajastut nimetama ja millisena mäletama – jõudis ta ju troonil olla 70 aastat, mis on pikim monarhi valitsusaeg Ühendkuningriigi ajaloos. Enne teda kõige kauem troonil püsinud kuninganna Victoria ajastut hakati nimetama viktoriaanlikuks ja see nimetus seostub kindlate nähtustega Ühendkuningriigi ajaloos.
Kindlasti seostub ka Elizabeth II valitsemisaeg teatud nähtustega Briti ajaloos, ent on selge, et võrreldes viktoriaanliku ajastuga oli Elizabeth II aeg palju turbulentsem. Kui Elizabeth II sai 1952. aastal troonile, oli Ühendkuningriik veel määratu impeerium, 2022. aastal pole ta seda enam ammu.
Elizabeth II jõudis oma troonil oleku ajal näha endiste kolooniate iseseisvumist, Ühendkuningriigi astumist Euroopa Ühendusse ja lahkumist sellest, Falklandi sõda, Suure Reede rahulepingut, printsess Diana surma ja paljut muudki. Alles kaks päeva tagasi viibis tema juures Balmorali lossis Liz Truss, kellest sai 15. peaminister, kelle Elizabeth II ametisse määras. Ent tema esimene trooniloleku aegne peaminister oli Winston Churchill, seega kehastas just kuninganna kõige selgemini Ühendkuningriigi poliitilist järjepidevust.
2006. aastal käis Elizabeth II Eestis, tähistades niiviisi Eesti ja Ühendkuningriigi häid suhteid. Kuninganna visiit välisriiki on suur au ja selle osaliseks saamine tähendab, et Eesti kuulub brittide silmis täieõiguslikult rahvusvahelisse riikide kogukonda. Meil jääb vaid brittidele kaasa tunda ja nendega koos leinata.
Ajal, mil pärast Brexiti referendumit 2016. aastal on Ühendkuningriigil olnud neli peaministrit, oli kuninganna oma riigi alamatele justkui ankruks, millest kinni hoida. Nüüd on see ankur kadunud.