nädalal seadluse Vene vägede suurendamise kohta. Eile tuli uudis, et Vene kaitseminister Sergei Šoigu on sõjalisest juhtimisest kõrvaldatud. Need kaks infokildu lubavad oletada, et Venemaa ladvikus valitseb mõningane kaos. Kui Ukraina vastupealetung peaks õnnestuma, näeme ülima tõenäosusega, et kaardid Kremlis mängitakse veelgi rohkem ümber.
Ukraina kasuks räägib ka rahvusvaheline kontekst. Ehkki aeglaselt, üritavad Euroopa riigid vabaneda Venemaa energiasõltuvusest. Euroopa Liit on lähedal ka Vene turistidele viisakeelu kehtestamisele, kusjuures mõni liikmesriik, sealhulgas Eesti, on seda juba teinud. Kui Ukraina võidaks, võib nii mõnigi Venemaa liitlane Kremlile tagatulesid näidata, sest kes ikka sooviks jääda kaotaja poolele.
Ukraina vastupealetungi edukus on ka peaargument selle kasuks, et Ukrainale tuleb saata järjest enam tänapäevast relvastust. Eduka vastupealetungiga on Ukraina lääneliitlaste usaldust õigustanud ja näidanud, et relvastuse andmise poliitika on osutunud õigeks.
Ukraina võitudega muutuksid ähmasemaks ka jutud vaherahust, kus Ukraina peaks jätma Venemaale mingi osa oma territooriumist. Sestap on Ukraina vastupealetungil Hersoni piirkonnas mitte üksnes sõjaline, vaid ka kaugem, poliitiline tähendus.