Rohepööre sünnib otsustega, mis suunavad meid uuel viisil asju tarbima, ratsionaalsemalt ja tervislikumalt liikuma ja energiapiisavuse vaimus targalt elektrit tarbima. Põhjus, milleks meile säärased poliitikad ja uuendused, on süsinikuheidete vähendamine. See kõik loob turu uute tehnoloogiate ja ärimudelite järele. Nagu ütleb André Küüsvek, Põhjamaade Investeerimispanga president, on rohepööre maailmas kõige olulisem väljakutse, rohepööre on vältimatu ning ettevõtted, kes investeerivad rohepöördesse varem või targemini, saavutavad konkurentsieelise.
Rohepööre tähendab süsinikujalajälge vähendamist igas elu vallas. See tähendab teist viisi asju teha, loob uusi töökohti ja ettevõtlusvõimalusi. Jätkusuutlikkus ei tähenda askeetlikkust või hallimat elu, vaid annab hoopis võimalusi mugavamaks elamiseks. Ja innovatsiooniks ning uute ükssarvikute sünniks.
Hedonistlik jätkusuutlikkus on maailma ühe tipparhitekti Bjarke Ingelsi mõiste, mis tähistab uute (ehitus)lahenduste inimkesksust, mida luuakse väikse süsinikujalajäljega, andmeid ja tehnoloogiat kasutades ning ringmajanduse põhimõtetest lähtudes. Elukvaliteet tõuseb, sest me toimetame turutingimustes, kus roheliste lahenduste ja tehnoloogia järele on nõudlus. Maju saab ehitada, haruldastest metallidest koosnevat nutitelefoni saab endiselt kasutada ja autoga saab edasi sõita. Kuid meil kõigil tuleb üle vaadata oma eluviisid ja tarbimisharjumused, sest teenuste ja asjade väärtus, iseloom ja hinnad muutuvad.
3 mõtet
Ainuüksi tark liikuvus ja targad linnad pakuvad tohutuid võimalusi ettevõtetele, kes soovivad inimeste igapäevaelu rohepöörde ajastul mugavamaks teha.
Riik peab lõpetama «tasuta ühistranspordi» ehk turu moonutamise, laskma eestlastel teha seda, mida nad teha oskavad: võtta ette, digitaliseerida, ning teha midagi keskkonnasõbralikku.
Kui kogukond väärtustab puhast ja parimat elukeskkonda, siis on rohepööre ka meie ühine huvi ja vastutus tulevaste põlvkondade ees.