E, 27.03.2023

Peeter Espak ⟩ USA poliitilisi olusid kajastatakse tihti kõverpeeglis

Peeter Espak
, orientalist, teoloog ja assürioloog
USA poliitilisi olusid kajastatakse tihti kõverpeeglis
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 18
Peeter Espak
Peeter Espak Foto: Erakogu

Eesti meediakanalid esitavad kodupublikule välispoliitilisi sündmusi tihtilugu kõverpeeglis, kirjutab orientalist, teoloog ja assürioloog Peeter Espak.

Olgu teemaks mõni USAs toimuv poliitilise alatooniga kohtuprotsess või ka niisama poliitilised seisukohad ja kähmlused – enamasti saab meie Eesti inimene neist infot tihti ainult progressiivse narratiivi poolt etteantud šablooni kohaselt.

Nii võib möödaminnes pealkirju või ka lühilugusid vaadeldes saada kujutelmpildi Ameerikast, kus kõik naiste õigused tallatakse jalge alla ning tänavatel liiguvad ringi Donald Trumpi toetavad relvastatud rühmitused, kes tulistavad rahumeelseid ja demokraatia eest protestivaid inimõigusaktiviste. Ning selle kõige õuduse vastu olevatest üllastest demokraatidest, kes üritavad toimuvat kurja kuidagigi tasandada ja väeteid ning süütuid inimesi kohutavates oludes päästa. Võime säärast välismaal toimuva kallutatult esitamist nimetada ka sisepoliitilise fooni loomiseks välispoliitika kõverpeeglis kajastamise kaudu.

Märksõnad
Tagasi üles