R, 9.12.2022

NÄDALA NÄGU ⟩ Scholz võbeleb kolme tuumajaama vahel

Berit Nuka
, toimetaja
Scholz võbeleb kolme tuumajaama vahel
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Saksamaa liidukantsler Olaf Scholz sel nädalal Mülheim an der Ruhris Siemensi tehases gaasitorujuhtme Nord Stream 1 jaoks mõeldud turbiini juures.
Saksamaa liidukantsler Olaf Scholz sel nädalal Mülheim an der Ruhris Siemensi tehases gaasitorujuhtme Nord Stream 1 jaoks mõeldud turbiini juures. Foto: Sascha Steinbach/EPA/Scanpix
  • Berliin muretseb, kuidas ilma Vene gaasita talvel riiki käigus hoida

Piisas Saksamaa kantsleri Olaf Scholzi ühest lausekatkest – «…kõigest hoolimata võib see olla mõttekas» –, et hakataks rääkima kannapöördest riigi energiapoliitikas.

Enne oli ta siiski jõudnud möönda, et riigi viimased kolm tuumajaama, mis peaks suletama veel tänavu, annavad vaid tillukese osa Saksa elektritoodangust. Aga ikkagi, Scholz on valmis pisut tõrksalt kaaluma nende käikujätmist.

Berliin muretseb, kuidas ilma Vene gaasita talvel riiki käigus hoida ning kuigi tuumajaamad gaasinappust otseselt ei korva, teab Scholz, et pimedas kodus lõdisemist valijad talle ei andestaks.

Varem selgelt aatomienergiavastastest sakslastest on pärast Venemaa sissetungi Ukrainasse üle poole nõus samuti kaaluma tuumajaamade eluaja pikendamist. Scholzi võimupartner rohelised aga mitte. Ja ajapikenduse kestuse küsimust ei julge keegi veel üldse puutuda.

Märksõnad
Tagasi üles