Samas on Euroopaski Ukraina ülesehitustööga algust tehtud. Oma panuse on lubanud anda näiteks Euroopa Investeerimispank. Oluline oleks siinjuures, et ülesehitustöö oleks koordineeritud, mitte kaootiline, kus iga riik oma rahakotiga ukrainlasi abistama tõttab.
Lisaks, nagu me oleme korduvalt hoiatanud, võib lääneeurooplaste entusiasm Ukraina abistamise osas vaibuda. Tänanegi leht kirjutab kokkuhoiumeetmetest, mida kasutab Hispaania, et vähendada oma gaasi tarbimist. Sääraseid näiteid tuleb sügise jooksul kardetavasti veel. Sügise raskused jõuavad ka Eestisse, kus hakatakse järjest rohkem valmistuma järgmise aasta riigikogu valimisteks. Jääb näha, kui palju hakkab Ukraina abistamine olema valimiskampaania küsimus.
Reinsalu visiit toob esile teisigi sisepoliitilisi mõõtmeid. Esmalt muidugi küsimuse, miks pole sõja ajal Ukrainas käinud peaminister Kaja Kallas. Viimane on küll olnud välismeedias jõuliselt Ukrainat toetamas, kuid see sõnum oleks ilmselt veelgi jõulisem, kui Kallas teeks avaldusi näiteks Butšast või Kiievist.
Reinsalu aktiivsus vihjabki sellele, et nüüd, uue valitsusega võib tööjaotus pea- ja välisministri vahel teistsuguseks kujuneda, nii et välisminister võtab senisest aktiivsema rolli. Kaja Kallas aga saaks nii tegeleda rohkem koalitsiooni kooshoidmisega, mis tõotab kujuneda keeruliseks, arvestades Liina Kersna valimata jätmist riigikogu kultuurikomisjoni etteotsa ja algavat valimiskampaaniat. Ses mõttes polegi Reinsalu mööda maailma leekimine paha mõte.