LUGEJAKIRI ⟩ Süüdistused minister Petersoni suunal on alusetud (2)

Otto Richard Pukk
, Eesti Elektroonikatööstuse Liidu volikogu esimees
Copy
Tervise- ja tööminister Peep Peterson lahkus ametiühingute keskliidu juhi kohalt, kui astus ministriametisse.
Tervise- ja tööminister Peep Peterson lahkus ametiühingute keskliidu juhi kohalt, kui astus ministriametisse. Foto: Madis Veltman/Postimees
  • Süüdistused töö- ja tervishoiuministri Peep Petersoni suunal on arusaamatud ja alusetud
  • Eesti vajab pädevat juhtimist ja on viimane aeg selle nimel tööle asuda

On arusaamatu näha süüdistusi värskelt töö- ja tervishoiuministri ametisse asunud Peep Petersoni suunal ja väiteid, justkui ei suudaks ta olla erapooletu. Kui selle aluseks on hea tava ja ametiühingute liigitamine huvikaitseorganisatsioonideks, siis ometigi on ju olnud tegu avalike huvide, mitte era- või kommertshuvide esindamisega, kirjutab Eesti Elektroonikatööstuse Liidu volikogu esimees Otto Richard Pukk.

Eesti Elektroonikatööstuse Liidu raames ja omast kogemusest võin öelda, et olles Petersoniga ise varem koostööd teinud, on tegemist äärmiselt asjaliku inimesega. Ühelt poolt on Petersoni poliitilised vaated ja erakonna valik ning teisalt ametiühingu olemus väärtustelt sedavõrd sarnased, et eksperdist poliitikuks kasvamine ja oma kogemuste ning parimate praktikate jagamine koos sarnase maailmavaatega ongi läbi põimunud – seda saan öelda ka siis, kui minu enda vaated ei ühti sotsiaaldemokraatide omadega.

Selle kõige juures on Peterson teinud oma tööd avalikult ja läbipaistvalt ning loodetavasti jätkub see samal moel, erinevalt nii mõnestki teisest, kes Petersoni kõrval samuti endale nüüd ministritiitlid said. Samuti oleme juba saanud uuteks ministriteks selliseidki inimesi, kel pole oma alalt ühtki silmapaistvat kogemust või ekspertteadmist ette näidata, mis omakorda tekitab meie liidul kui valdkonnaga seotud osapoolel küsimusi, kuhu me selliselt suundume.

Tööstussektori esindajatena oli meie liidul sarnaselt mitmete teiste tööstusliitude esindajatega hea meel, et eelmine valitsus mõistis töötleva tööstuse tähtsust ja panust meie majanduses, ning loodame siiralt selle mõistmise jätkumist.

Võib-olla oleks kasvavas majanduskriisis ja taas terendavas tervisekriisis mõistlik valitsuse pädevuse küsitlemise asemel koos kogenud eksperdiga olemasolevatele probleemidele lahendusi otsida ja valdkonna tegelike küsimustega tegeleda.

Rääkides mõttelaadist ja headest praktikatest on oluline märkida, et ka Peterson on olnud ametiühingute keskliidu juhina alati väga kaasaegne ja skandinaavialik. Ta eristub paljudest teistest sellega, et mõistab töösuhte rolle moodsas majanduses ja saab aru ka ettevõtjate vaatenurgast. See omakorda on taastanud ametiühingute mainet eri sihtgruppide seas.

Oma isiklike kogemuste ja kokkupuute põhjal Petersoniga olen igati veendunud, et rohkem kvalifitseeritud inimest töö- ja tervishoiuministri ametikohale annaks otsida. See on omaette ülesanne Eestis, mis on piisavalt väike, et paljud oma ala eksperdid automaatselt lobistideks tõlgendada. Võib-olla oleks kasvavas majanduskriisis ja taas terendavas tervisekriisis mõistlik valitsuse pädevuse küsitlemise asemel koos kogenud eksperdiga olemasolevatele probleemidele lahendusi otsida ja valdkonna tegelike küsimustega tegeleda.

Nõustun ITLi juhi Juhan-Madis Pukiga, kelle sõnul on praegu tarvis tegutseda Eesti riigi huvides ja leida kompromisse, et stabiilselt edasi liikuda – valitsuse käes on praegu võimalus luua nii seest- kui ka väljaspoolt stabiilne keskkond, mis võimaldaks keerulisel ajal ellu jääda ja edasi liikuda.

Eesti vajab pädevat juhtimist ja on viimane aeg selle nimel tööle asuda!

Kommentaarid (2)
Copy
Tagasi üles