N, 29.09.2022

Erkki Bahovski ⟩ NATOsse saamisel on oma hind

Erkki Bahovski
, arvamustoimetaja
NATOsse saamisel on oma hind
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Vasakult Türgi välisminister Mevlüt Çavuşoğlu, NATO peasekretär Jens Stolteneberg; Türgi president Recep Tayyip Erdoğan, Soome president Sauli Niinisto ja Rootsi peaminister Magdalena Andersson pärast Soome ja Rootsi NATO liitumislepingu allakirjutamist Madridis.
Vasakult Türgi välisminister Mevlüt Çavuşoğlu, NATO peasekretär Jens Stolteneberg; Türgi president Recep Tayyip Erdoğan, Soome president Sauli Niinisto ja Rootsi peaminister Magdalena Andersson pärast Soome ja Rootsi NATO liitumislepingu allakirjutamist Madridis. Foto: Kiko Huesca/Epa/Scanpix

Türgi võib Soomelt ja Rootsilt nõuda midagi sellist, mis meenutab külma sõja ja soometumise aegu, leiab arvamustoimetaja Erkki Bahovski.

Soome, Rootsi ja Türgi kolmepoolne NATO-memorandum näeb ette ka Türgi poolt terroristideks peetavate isikute väljaandmise. Türgi president Recep Tayyip Erdoǧan jõudiski juba välja hõigata, et Rootsi on lubanud Türgile välja anda 73 terroristi. Lisaks tuleb memorandumi järgi Soomel ja Rootsil lõpetada Kurdi Töölispartei (PKK) ja teiste «terroristlike organisatsioonide» tegevus.

Soomele võib see küsimus olla iseäranis valus, sest ajalooliselt on Soome isikuid välja andnud ja lõpetanud kontaktid pagulasorganisatsioonidega. Jutt on muidugi Eestist: pärast sõda andis Soome Nõukogude Liidule välja sisuliselt kõik eestlased, kaasa arvatud soomepoisid.

Märksõnad
Tagasi üles