R, 30.09.2022

Evelyn Kaldoja ⟩ Järgmist NATO tippkohtumist oodates võib meie aeg otsa saada

Evelyn Kaldoja
, välisuudiste toimetuse juhataja
Järgmist NATO tippkohtumist oodates võib meie aeg otsa saada
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 14
04.01.2021, Tallinn. Postimehe välisuudistetoimetuse juhataja Evelyn Kaldoja. FOTO: MADIS VELTMAN/POSTIMEES FOTO: Madis Veltman
04.01.2021, Tallinn. Postimehe välisuudistetoimetuse juhataja Evelyn Kaldoja. FOTO: MADIS VELTMAN/POSTIMEES FOTO: Madis Veltman Foto: Madis Veltman

Kui Venemaa Ukrainas lõpetab, kulub nende sõjaväel paar-kolm aastat haavade lakkumiseks ja siis võivad nad testida juba artikkel viit, kirjutab Postimehe välistoimetuse juht Evelyn Kaldoja.

Need paar nädalat tagasi ühel briifil kõlanud ametniku sõnad on praeguses kontekstis kaunis tüüpilised. Olen mõnelt kõrge taseme kaitseväelaselt kuulnud isegi pessimistlikumat prognoosi.

See on perspektiiv, millega Eesti kaitse eest vastutavad inimesed arvestavad. Püüda ära hoida vaid paari aasta pärast seis, kus meie tulevik ehk värskeimad ajateenistuse läbinud põlvkonnad on langenud esimestes lahingutes, kaugeimate Vene külade koerakoonud on pannud massvägistamistega kahvatuma küüditamise mälestuse ja kauneimad linnad on vaippommitamistes maatasa tehtud.

Märksõnad
Tagasi üles