N, 8.12.2022

Tarmo Pikner ⟩ Saagu tarbijakaitse partei!

Tarmo Pikner
, kolumnist
Saagu tarbijakaitse partei!
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 2
Tarmo Pikner
Tarmo Pikner Foto: Erik Prozes
  • Parempoolne Eesti poliitmaastik on nõnda pungil, et selle selge roll on Eesti lõhki ajada.
  • Poliitmaastikul ja kogu riigis valitseb suur tühimik.
  • Oleks vaja inimesi-kompetentsi-võimu, kes ka tegelikult tarbijat kaitseks

Ümberringi toimuv ei tähenda muud kui seda, et lähenemas on üleriigilised valimised. Seega on riigikogus ja valitsuses toimuv suvelavastus soojenduseks kevadisele mõõduvõtule. Selles plaanis on Kallase-Ratase, Kersna-Kotka ja teiste tegelaskujude rollitäitmised igati omal kohal. Lisaks on kuulda, et need parempoolsed, kes pole Isamaa parempoolse poliitikaga rahul, valmistuvad samuti nimekirju kokku panema. Kui olemasolevate parteide osatäitmised võiks lahterdada seebiooperliku palagani lahtrisse, siis parempoolsete tegevus suveteatris liigitub tragikomöödiaks, kirjutab kolumnist Tarmo Pikner.

See tähendab, et parempoolne Eesti poliitmaastik on nõnda pungil, et selle selge roll on Eesti lõhki ajada. Küllap on see vasakpoolsete sepitsetud erioperatsioon. Kuid kus need vasakpoolsed üldse on? Pigem tundub, et tegemist on ühe inimese, näiteks Lavly Perlingu ürgse kihuga midagi juhtida, ja ta valis selleks ühe tiiva olemasolevast parteist, et noh – vähem vaeva näha.

Siinkohal on mul parempoolsetele pakkuda märksa etem variant. Nimelt jäi silma, et konkurentsiamet saab uue juhi. Sellest tegin järelduse, et meil üldse eksisteerib konkurentsiamet kui selline. Üllatus missugune! Aga enne parempoolsetele idee maha müümist annan esimese ülesande uuele konkurentsiameti juhile. Nimelt soovitan külastada esimest ettejuhtuvat tanklat ja ulatada kassiirile trahvikviitung tankla aastase kasumi suuruse summaga. Olen kindel, et enne kui trahvinõude esitaja on bensiinijaama uksest väljunud, on tuhanded tanklad saanud vajaliku signaali ja asunud kütusehinda korrigeerima. Pole raske arvata, millises suunas.

Ühesõnaga, kui riik ei suuda tarbijat kaitsta, siis võiks teha proovi ja asutada poliitiline ühendus, mille eesmärgiks oleks tarbija kaitsmine nii Brüsseli kui ka Tallinna lolluste eest.

Küsite, kas võiks enne uurida, kas kõigil neil Ole..Ale..Cir jne kettidel on sõlmitud hinnakokkulepped? Nalja teete – loomulikult ei leidu nende kontorite sahtlites notari poolt kinnitatud kokkuleppeid. Kuid on selge, et toimub hinnamanipulatsioon ja turu solkimine.

Tagasi parempoolsete juurde. Poliitmaastikul ja kui soovite, siis kogu riigis valitseb suur tühimik. Selle tühjuse nimi on tarbija kaitsmine. Olen kuulnud tarbijakaitseameti olemasolust, kuid päris kindel ma selles ei ole. Ühesõnaga oleks vaja inimesi-kompetentsi-võimu, kes ka tegelikult tarbijat kaitseks. Ma ei asu siinkohal loetlema, mille ja kelle eest tuleb tarbijat kaitsta, sest eks leia igaüks vähemalt sada üks sigadust, mille eest ta kaitset vajaks.

Vältimaks üldistamist, võtkem kasvõi tänahommikune tarbijašokk. Ajades habet žiletiga, sain ühe põsega valmis, kui tuli võtta järgmine tera ja ninaaluse raseerimiseks kolmas. Niisiis kolme teraga sai asi ikkagi aetud. Aga see on pisiasi, sest kui hakata rääkima päikesepaneelide ühendamisest Taavi Veskimägi nimelisse elektrivõrku, tuleb enne panka röövida. Börsispekulantide väljatöötatud elektrišokirelvast, millega Euroopa rahvaid rünnatakse, ei hakka üldse kõnelema, sest siis läheb asi päris käest.

Ühesõnaga, kui riik ei suuda tarbijat kaitsta, siis võiks teha proovi ja asutada poliitiline ühendus, mille eesmärgiks oleks tarbija kaitsmine nii Brüsseli kui ka Tallinna lolluste eest.

Märksõnad
Tagasi üles