Põhiseaduse üks autoreid, endine poliitik Jüri Adams pole sellega aga päri. Adams kirjutas Postimehes, et selline käitumine on vastuolus põhiseaduse vaimuga.
Põhiseaduse järgi peab peaministrikandidaat minema riigikogu ette ja andma seal – ning sellega ka avalikkusele – infot mitme asja kohta. Seejärel peab ta saama riigikogult toetavate häälte enamuse. Just selle teavitamise kohustuse pärast ongi Adamsi meelest valitsuse tagasiastumine möödapääsmatu. Lisaks õõnestab selline samm ka presidendi rolli, kes ei saa nii valida parimat peaministrikandidaati.
Ka Adams tunnistab, et põhiseaduses selge tagasiastumise nõue puudub ja juriidiliselt on kõik korrektne – ehk JOKK. Tegelikult on Kallase käitumisele isegi pretsedent olemas – täpselt nii toimis üle-eelmine reformierakondlasest peaminister Andrus Ansip 2009. aastal sotsiaaldemokraatidest ministritega.
Postimehe meelest võiks Eestis olla vähem JOKKi. Ühelt poolt võiks Reformierakond mäletada, mis juhtus sellesama pikalt väldanud Ansipi aja jätkuna – mida tugeva positsiooni ärakasutamisega liiale minek võib endaga kaasa tuua. Teised, nõrgemad võivad ülbeks läinule kambaka teha.
Küsimus pole muidugi vaid Reformierakonna omakasus. Eestis kuluks ära rohkem lugupidamist üldiste reeglite ja korra vastu. Kallase tagasiastumine oleks kooskõlas põhiseaduse vaimuga ja see lahendaks ka Kersna küsimuse.
Aga kui Kersna ja Reformierakond loodavad, et ta jätkab ka uues valitsuses, siis peaks ta puhtalt nii enda kui ka erakonna maine pärast praegu ise vastutuse võtma ja tagasi astuma. Postimehe meelest on neil sellest ainult võita.