Isamaa on erakond, mis sobib kummalegi poliitilisele poolusele. Sellega võivad koostööd teha nii Reformierakond ja sotsid kui ka EKRE ja Keskerakond, nagu ütles eilsel pressikonverentsil erakonna esimees Helir-Valdor Seeder. Sestap seisab erakonnal ees tõsine sisekaemus, et kaaluda valitsusse mineku plusse ja miinuseid.
Seeder kinnitas eilsel pressikonverentsil veel, et erakond soovib likvideerida poliitilise kriisi – ja Seederi lisanduses ka põhiseadusliku kriisi – võimalikult kiiresti. Potentsiaalne Isamaa otsus võib sündida laupäeval, kuid muidugi on selge, et see tulemus sõltub ka teistest läbirääkijatest. Arvestades tulevasi sündmusi ja jätkuvat Ukraina sõda, oleks Eesti tulevikku ilma teovõimeliseta valitsuseta raske ette kujutada. Nii näiteks toimub umbes kolme nädala pärast NATO tippkohtumine, kus Eestit peaks esindama peaminister, kel on kindel mandaat.
Seeder andis eile samuti mõista, et Isamaa ei kavatse opositsiooni jääda, mis tähendab, et poliitiline kriis saab Eestis varem või hiljem läbi ning riik endale teovõimelise valitsuse. Järjest ebatõenäolisemaks muutub seega ka erakorraliste valimiste toimumine.
Ent keerulisemaks muutub olukord siis, kui Isamaa asub lahkama võimalike koalitsioonipartnerite plusse ja miinuseid. Ning loomulikult ka enda populaarsusega seotut.
Üleeilses intervjuus Postimehele toob Seeder välja kriitika sotside ja Reformierakonna pihta. Isamaa esimehe suurimaks etteheiteks on, et need erakonnad pole toetanud lasterikaste perede süsteemset riiklikku poliitikat.
Keerulisemaks muutub olukord siis, kui Isamaa asub lahkama võimalike koalitsioonipartnerite plusse ja miinuseid. Ning loomulikult ka enda populaarsusega seotut.