Venemeelne meedia püüab lugejaid veenda Kremlile kasulike narratiivide õigsuses, rebides suurest pildist välja sobivad lugusid ja juhtides tähelepanu olulistelt sündmustelt teisejärgulistele. Venemaa propaganda loodud valeuudiseid analüüsivad metoodiliselt sajad uurimisrühmad, kes kontrollivad fakte ja lükkavad neid ümber, et vältida «teistsuguse reaalsuse» konstrueerimist. Ennekõike on Ukraina sõda suurel määral digiteeritud: otse oma aknast dokumenteerivad inimesed Vene armee jõhkraid kuritegusid ja jagavad neid ühismeedias. See kõik ei jäta võimalust moonutada fakte ja konstrueerida «alternatiivreaalsust».
Siiski on ikka veel neid, kes kogu olemasoleva teabe mitmekesisuse juures jätkavad Kremli-meelse meedia eelistamist ja usaldamist. Ukrainas on teada mitmeid näiteid poliitilistel põhjustel tekkinud peretülidest, kui pereliikmed valivad pealtnäha üheselt mõistetavas konfliktis erineva poole.
Klassikaline Ukraina olukord: pereisa seisab Venemaa eest, usaldades Venemaa uudiseid. Ta kinnitab, et tema jääb toetama Venemaad kui oma esivanemate kodumaad nii selle helgetel kui ka tumedatel aegadel. Ta ei tunnista Venemaa süüd Ukrainas, sest peab peasüüdlaseks Ameerikat. Lapsed, kes kasvasid üles kooli- ja ülikoolihariduse isamaalises õhkkonnas, on Ukraina-meelsetel seisukohtadel, kuid nad ei suuda oma isa veenda tema perekonnasisese autoriteedi tõttu. Sellisel juhul muutuvad poliitilised teemad perekonnas tabuks ja mõlemad pooled püüavad mitte astuda õhukesele jääle, et mitte tekitada köögis konflikti. Ja arvamuste kokkupõrgetest saavad peretülide põhjused, mis mõnikord viivad lahutuseni.
Sellised olukorrad toovad selgelt välja väärtussüsteemi erinevustest tingitud probleemi Ukraina ühiskonnas. Selle domineeriv, proaktiivne osa, mis mängis võtmerolli pärast 2014. aastat Ukrainas toimunud põhjalikes muutustes ja ümberkorraldustes, ihkab demokraatia kehtestamist, iseseisvuse ja isemajandamise positsioonide tugevdamist, aga ka julgeolekut riigis, mis on valinud Euroopa tuleviku. Passiivne osa (mille arvukust on sõja puhkemine tunduvalt vähendanud) tunnistab lisaks mittesekkumise taktikale reeglina abstraktseid väärtusi, nagu rahu ja kord. Mõned neist püüavad «rahu» ja «korda» saavutada (ära teenida) lojaalsusega Vene okupantidele ja isegi nendega koostööd tehes. Just seda Ukraina kodanike kategooriat kasutas Kreml oskuslikult ära, et luua Ukrainas lojaalsustsoone: akent ja kohe ka ust ühiskonda ja riiki, mille kaudu hiljem sisenesid tankid.