Selleks vajab Eesti toimivat valitsust ja rahvuslikku ühtsust. Jah, valimised tulevad omasoodu, poliitiline konkurents peab ikka toimima, kuid täiesti vastutustundetu on paisata riik kestvasse poliitilisse kriisi. Just seda on aga valitsusliidu erakonnad tegemas ja opositsioon aitab õli tulle valada.
President Alar Karis rõhutas eile, et Eesti vajab praegu võimalikult kiiresti valitsuskoalitsiooni, keda iseloomustab otsustamistahe ja otsustamisvõime.
Sel nädalal hääletas valitsusse kuuluv Keskerakond koos EKREga maha valitsuse heakskiidu saanud alushariduse seaduseelnõu, mis avaks ülemineku täielikult eestikeelsele haridusele. President märkis õigesti, et pärast seda ei saa küsimust enam taandada erinevatele valikutele peretoetuste määramisel. Murenenud on töökultuur ning ninasarvikupartei näitas valmisolekut rahvuslikud huvid ohvriks tuua.
Võib-olla on võimalik veel järele mõelda, aga selleks peavad mõlemad valitsusliidu pooled mitu käiku tagasi võtma, paluma vabandust teineteiselt ja tegelikult kogu Eesti avalikkuselt, kelle lootusi nad pole täitnud. Otse öeldes on selleks nüüd juba pigem teoreetiline võimalus.
Kõige halvem on praeguse ebanormaalsuse jätkumine kuni tuleva aasta märtsi toimuvate korraliste valimisteni. Mitu kuud kestev teovõimetus.
Paljud näevad parimat pääseteed erakorralistes valimistes. Siiski on Eesti põhiseadus koostatud nii, et erakorraliste valimiste võimalus on napp. Sellel on ka oma õigustus, sest erakorraliste valimiste lihtne esilekutsumine võinuks meile tähendada palju rohkem poliitilisi kriise, kui meil neid viimase 30 aasta jooksul on olnud.