T, 6.12.2022

RAHVASTIK ⟩ Miinimumpalga suurendamine on nii majanduslik kui sotsiaalne hädavajadus

Miinimumpalga suurendamine on nii majanduslik kui sotsiaalne hädavajadus
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Eestis on üle 46 000 töötu. Kui töötasu ei võimalda ära elada, vähendab see motivatsiooni tööle minna.
Eestis on üle 46 000 töötu. Kui töötasu ei võimalda ära elada, vähendab see motivatsiooni tööle minna. Foto: Dmitri Kotjuh/Jarva Teataja

Euroopa Liidu keskmisele järele jõudmiseks ning loomulike proportsioonide saavutamiseks toimetulekutoetustega tuleks töötasu alammäära tõsta kohe peaaegu veerandi võrra ehk ca 820 euroni, kirjutavad sotsiaaltöötaja ja Tartu linnavolikogu liige Merle Kivest (EKRE) ning riigikogu liige Jaak Valge (EKRE).

Eestis on praegu 46 000 töötut ja 9500 vaba töökohta. Niipalju kui töötukassa registreeringutest aru võib saada, ei ole töötute eelneva töökogemuse ja vabade töökohtade vahel ebakõla. Kõige rohkem on vabu töökohti kaubanduses, klienditeeninduses, ehituses ja lihttöödel ning ka suurem osa töötutest on varem just neil töökohtadel leivakirjas olnud. Neist registreeritud töötutest 4600 on Ukraina põgenikud, kellele kehtivad kõik meie riigi sotsiaalsed tagatised.

Ülaltoodud arvud lausa sunnivad küsima, miks töötud ikkagi vabu töökohti ei leia? Miks on näiteks maasikakasvatajad alustanud oma iga-aastast kaebamist tööjõupuuduse pärast, hoolimata sellest, et meil on sel kevadel mitukümmend tuhat tööealist Ukraina inimest rohkem kui varem?

Märksõnad
Tagasi üles