Samal ajal on Ukraina näidanud, et ta on vahest rohkemgi NATO kui NATO ise.
Venemaa on selle sõjaga nõrgenenud ja nõrgeneb majanduslikult ja moraalselt veel. Ja ehkki Ukraina vajab rahu inimkannatuste leevendamiseks, on kiired läbirääkimised veel rohkem Venemaa huvides. Alustada võiks sõjavangide vahetamisest ja humanitaarprobleemide lahendamisest.
Tänases lehes näeme, kuidas Venemaa välisminister Sergei Lavrov keerutab, miks Putin ise läbirääkimisi ei pea ja mis võiksid olla eeldused, et ta seda teeks. Pimegi märkab, et tegelikult on just Putin kõigi lahenduste pidur ja ta võib Venemaa veel sügavamale mutta kiskuda. Ehk nagu ütles USA president Joe Biden: «Jumala eest, see mees ei tohi võimule jääda.»
Biden rääkis jutupunkte kõrvale jättes välja selle, mida peaaegu kõik mõtlevad. Sealhulgas ilmselt paljud Venemaal ja Kremlis.
Signaal sellest, et Kreml loobub kogu Ukraina alistamise kavast, tuli Venemaa kindralstaabist ilmselt üle Putini pea. Ka sisulised läbirääkimised saavad tulla siis, kui Putin Venemaa seisukohti ei dikteeri.
Seni ei tohiks lääne pehmopoliitikud survestada Ukrainat halvale rahule ega anda Venemaale lootust sanktsioonide leevendamiseks, kuni «lihunik» on võimul.