Suure muutuse kõige jõulisem märk on Saksamaa ärkamine oma ajaloolisest nõidusunest – laupäeval teatas liidukantsler Olaf Scholz, et Saksamaa saadab Ukrainasse 1000 tankitõrjerelva ja 500 õhutõrjeraketti Stinger, ja eile, et tõstab riigi kaitsekulutused üle kahe protsendi SKTst. Seni on Saksamaa kaitsekulutused olnud vaid poolteist protsenti ja surmavat relvastust ei ole nad seni põhimõtteliselt konfliktikolletesse saatnud.
Laupäeval saadi Soomes kokku 50 000 allkirja, et nõuda parlamendilt rahvahääletuse korraldamist Soome astumiseks NATOsse. Soome avalik arvamus on viimastel kuudel muutunud NATOsse astumise küsimuses üha positiivsemaks – veebruari alguses tehtud uuringus oli pooldajaid juba rohkem kui vastaseid.
Raha ja relvadega on Ukrainat toetanud juba paljud riigid, ettevõtted ja eraisikud, kaasa arvatud meie. Ukraina on alustanud rahvusvaheliste väeüksuste moodustamist. Prantsusmaa lubas võõrleegioni ukrainlastest sõjaväelased Ukrainasse täies relvastuses. Inglise välisminister Liz Truss kinnitas otse-eetris, et toetab täielikult Ühendkuningriigi kodanike, kui need otsustavad minna vabatahtlikena Ukraina eest sõtta. Elon Musk teatas satelliitinterneti Starlink aktiveerimisest Ukrainas, et nurjata vastase katsed Ukraina netiühendusi lõhkuda.
ÜRO peaks viivitamatult alustama pingutusi, et kehtestada Ukrainas lennukeelutsoon ja see jõustada. Ka Hiina peab tulema kaasa, kui ei taha endale tõmmata kogu maailma põlgust.
Lagunenud on ka Putini sõprade ja kaudsete toetajate ring. Kui agressiooni alguspäeval takistas Venemaa pankade SWIFT-maksesüsteemist välja viskamist veel Saksamaa, Ungari, Itaalia ja Küprose vastuseis, siis praeguseks on kõik ühel meelel. Osa Vene panku on SWIFTist välja visatud ja Vene Keskpanga varad külmutatud. Riigid on üksteise järel sulgenud oma õhuruumi Venemaa lennukitele.