T, 6.12.2022

PUUSALT ⟩ Dr Viktor Vassiljev: tüssamine jätkub vanaviisi edasi

Dr Viktor Vassiljev
Dr Viktor Vassiljev: tüssamine jätkub vanaviisi edasi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Viktor Vassiljev.
Viktor Vassiljev. Foto: Remo Tõnismäe

Ei möödu päevagi, kus poleks lehes, et jälle on telefonipetised kellelgi pangaarve tühjaks teinud. Kah mul uudis. Ma olen maailmas piisavalt kaua elanud ja igasugust näinud.

Praegugi veel potsatab vahel mu e-postkasti kiri, et keegi Ugumbe Vassiljev on Nigeerias surnud mis surnud ja minul nii umbes sada miljonit pärandust saada, milleks vaja tühine paarkümmend tuhat üle kanda. Klassikaline värk, põhjendused muutuvad, sisu jääb samaks. Minuga läbi ei lähe, viimati lasin ennast tüssata viiskümmend aastat tagasi: andsin mustlasele tolle aja kohta tühise summa, lollisti ja vabatahtlikult, aga oma koolituse sain kätte, on abiks siiamaani.

Raskem on läbi hammustada, kui petetakse kõiki korraga. Valimislubadust võetakse veel kerge huumoriga, aga kui juba igast hääletorust tuleb, siis kuidas sa jääd paganaks, kui ümberringi iga mats risti ette lööb. Kunagi lubati kommunismi, mis jäigi tulemata, siis jõudmist viie rikkama riigi hulka, kuhu pole ka jõudnud. Viimati siis, kui börsielektrit taevani kiideti; kes õnge läks, maksab nüüd ennast lõhki. Intressid-viivised imeb võlahaldjas välja ka sealt, kust sa ise ei leia. Eks raha liigub ikka, olgu börs või kasiino, suurt vahet pole. Kus raha on, sinna tuleb juurde, ja kus pole – imelik küll, aga just sealt võetaksegi. Ikka endal peab mõistust olema, ega mindki koolis õpetatud, kuidas pettust ära tunda.

Märksõnad
Tagasi üles