Eestisse tuli eelmisel aastal elama 3678 inimest rohkem, kui meilt lahkus. Seni pole täpseid andmeid, kui paljud tulijad on tegelikult koju tagasi pöördujad. Varem on eestlaste osakaal tulijate ja minejate hulgas üpris tasavägine olnud.
Sündide arv on meil nigel (13 138), jäädes aga aasta varasemast vaid napilt maha. Lahjemad aastad olid 1997–2003, mil sünnid jäid enamasti alla 13 000.
Karm laks on aga erakordselt suur surmade arv – 18 445. Seda pole mitte ainult mäekõrguselt rohkem, kui oli uusi sünde, vaid aasta varasemaga võrreldes kaotasime mullu koguni 2634 inimelu rohkem.
Kõigepealt tuleb mõttesse koroona, aga see ei anna täit seletust. Alates taudi tulekust 2020. aasta märtsis on meil otseseid koroonaohvreid alla 2000. Riikide võrdlus veebilehel worldometer näitab, et registreeritud koroonanakatumiste arvu arvestades, on meil surmade arv tagasihoidlik. Eesti arstid on teinud väga head tööd.
Millest siis ikkagi nii ränk hüpe surmades? Asjatundjad ütlevad, et andmete täpsem analüüs seisab alles ees ja küllap oleme kevadel targemad kui praegu. Siiski on mainitud kaht lisapõhjust. Esiteks tekitas haiglate koroonakoormus muid ravilünki ning teiseks mõjus eakatele raskelt erakordselt kuum suvi.
Tagasilööki inimeludes tuleb veel täpsemini selgitada, kuid tõsiasi on see, et meil sureb pidevalt rohkem inimesi, kui neid sünnib.
Tagasilööki inimeludes tuleb veel täpsemini selgitada, kuid tõsiasi on see, et meil sureb pidevalt rohkem inimesi, kui neid sünnib. Viimastel aastatel on sisseränne statistika küll plussi viinud, kuid läinud aasta surmalainet ei tasandanud seegi. Meie uue iseseisvusaja ainus positiivse iibe aasta oli 2010, siis oli sünde 15 825 ja surmasid 15 790.