Liina Laks: omikron ja piirangute mõttetus (13)

Liina Laks
, majandusajakirjanik
Copy
Liina Laks FOTO: Remo TÕnismÄe/postimees
Liina Laks FOTO: Remo TÕnismÄe/postimees Foto: Remo TÕnismÄe/postimees

Vaene saatan, nüüd on ka tema Eesti Energialt elektriarve kätte saanud ja lõdiseb põrgus külmas ja pimedas: kuidas muidu seletada asjaolu, et isegi kõrged tervishoiupoliitikud hakkavad vaikselt koroonaviiruse vastu süstimise strateegiast tagasi tõmbuma. Siin on suurepärane võimalus Eestile, kirjutab Liina Laks.

Pandeemia on läbi ja piirangud praegusel – või igasugusel – kujul on mõttetud, kahjulikud ja ebademokraatlikud ja põletavad aina rahva raha, mida saaks kasutada sellesama rahva ravimiseks. Eelmisel nädalal olid suured rahvusvahelised väljaanded täis lugusid sellest, kuidas pidev tõhustusdooside tegemine lühikeste intervallide tagant ei ole jätkusuutlik strateegia, sest võib inimeste immuunsüsteemile kõva põntsu panna. Kes seda ketserlikku juttu rääkis? Ei keegi muu kui Euroopa ravimiameti (EMA) enda juhtiv vaktsiinistrateeg Marco Cavaleri ise. Tundub, et lõdisevale saatanale tuleb põrgusse abipakk teele saata.

Hispaania ja Ühendkuningriik tahavad aga koroonaviiruse pandeemia epideemiaks nimetada ehk siis võrdsustada haiguse gripiga.

Kommentaarid (13)
Copy
Tagasi üles