«Minu erakond on Narva,» on Raik varem öelnud ja kordas seda ka eile. See on väga õige suhtumine, mis on aidanud tarmukal naisel jõuda just sinna, kus ta täna on.
Kui Raik 2020. aasta lõpus riigikogust lahkus ja esimest korda Narva linnapeaks sai, oli kahtlejaid. «Keskerakond tõmbab sul vaiba alt ära, sa jääd üksi ja kõigest ilma,» arvati. Raik vastas, et kõik võib juhtuda, aga kui Narva kutsub, ei saa ta sellest kutsest kuidagi keelduda.
Kahtlejatel oli õigus ja ei olnud ka, sest kui Raik enne kohalikke valimisi linnapea kohalt tagandati, sai temast alles päriselt narvakate Katri. Tõeline võitja peab olema natuke märter. Ja omanimelise valimisliiduga võitis ta peagi senisest palju tugevama mandaadi.
Muidugi on lõviosa tööd veel teha. Muidugi võib poliitiline toetuspind volikogus olla habras. Kuid Raigil on narvakate toetus ja ta väljendab nende soovi muutuste järele. Uus stiil ja suhtumine on koos Katriga omaks võetud.
Tegelikult on selle taga aastaid kestnud töö. Raik on vahendanud Narvat muule Eestile ja Eesti ühiskonda Narvale. Väsimatult ja pikka aega.
Tegelikult on selle taga aastaid kestnud töö. Raik on vahendanud Narvat muule Eestile ja Eesti ühiskonda Narvale. Väsimatult ja pikka aega.
Seitse aastat tagasi valmis tal raamat «Minu Narva», mis ilmus ka vene keeles. «Siin elab narvakeelne rahvas narvitjane. Eesti võim pelgab neid. Kui mõni kõrge riigiesindaja Narvat väisab, on tunne, et ta toob riigi süles Narva ning võtab lahkudes taas kaasa,» kirjutas ta siis.