Eelmise aasta lõpul ütles koroonasõja esimese rinde veteran, Kuressaare haigla ravijuht doktor Edward Laane, et saarlased on nüüdseks saavutanud karjaimmuunsuse. Tõesti, Saaremaal on immuunsusega 86 protsenti inimesi. Laane hinnangul on piirangud kaotanud oma mõtte ja need võiks lõpetada, vähemalt Saaremaal.
Lähem tulevik näitab, kas tal on õigus. Eesti keskmine päevane koroonasurmade arv on viimase kuu aja jooksul püsinud viie ringis, kuigi uute päevaste nakatumiste arv on samal ajal 400 pealt tõusnud üle 800. Üldjoontes näitavad Eesti andmed aga sama, mida omikrontüve käitumise kohta on teada teistest riikidest: vaatamata nakatumise kiirele kasvule ei ole koormus haiglatele märgatavalt suurenenud, nagu ka surmade arv.
Iisraeli elanikkonnast on täielikult vaktsineeritud 60 protsenti ja seal on omikroni tõttu kuu ajaga nakatumine tõusnud seitsmekordselt, 500-lt 3700-le, samas viimase nädala keskmine päevane surmade arv on veel ümmargune null. Iisraeli terviseministeeriumi peadirektor Nachman Ash hindas, et omikroni laine saavutab neil tipu lähima kolme nädalaga ja kuigi eelistatum oleks saavutada immuniseerimine vaktsiinidega, võib omikroni kiire levik sama eesmärgini viia nakatumise teel. Küsimus on selles, millist hinda tuleb sellise karjaimmuunsuse eest maksta.
Prantsusmaal on nakatumine kahe kuuga kasvanud 44 korda: 5000-lt 220 000-le. Päevane suremus on samal ajal kasvanud vaid kümme korda: 20-lt 200-le. Teise laine tipus mullu märtsis oli Prantsusmaal suremus üle 600 inimese päevas, kuigi nakatumiste tipp oli toona viis korda madalam kui praegu, vaid 40 000.