N, 9.02.2023

Vaba Akadeemia loeng ⟩ Juhan Javoiš «Jeesuse bioloogia»

Claire Peinar
, Postimees TV toimetaja
Juhan Javoiš «Jeesuse bioloogia»
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Vaba Akadeemiaga korraldab reedel, 17. detsembril kell 18.15 Tartu Katoliku Hariduskeskuses järjekordse avaliku loengu. Kõnelejaks on Juhan Javoiš ning teemaks «Jeesuse bioloogia».

Kristluse keskne kontseptsioon, lunastus, on (oma kirjapanemise aja kohta) otse hämmastavalt komplementaarne tänapäevase evolutsiooniteooriaga. Kui õnnestuks need kaks tänapäeva mõttemaailma alussammast omavahel ühildada või lepitada, lööks see kaks väga tähtsat kärbest ühe hoobiga: annaks evolutsiooniteooriale kristlikult vettpidava moraalse dimensiooni ja annaks kristlusele loodusteadusliku tõsiseltvõetavuse. Arvestades tänapäevast keskkonnakriisi, mis on eelkõige moraalne kriis, väärib see võimalus kindlasti püüdlusi. Juhan Javoiš arutleb teema üle n-ö ilmalikumast otsast, st loodusteadlase vaatenurgast.

Huvilised on oodatud loengut kuulama ka kohapeale Tartu Katoliku Hariduskeskuse Kultuurikotta (Jakobi 41). Osalemiseks on vajalik koroonatõend.

SA Academia Artium Liberalium ehk Vaba Akadeemia on möödunud aasta algul asutatud ühendus, mis koondab eesti haritlasi: teadlasi, mõtlejaid, intellektuaale ja õppijaid. Akadeemia eesmärgiks on luua tingimused renessansitüüpi haritlasringi tekkimiseks ja kujunemiseks kooskõlas vabade kunstide kontseptsiooniga. Akadeemia asutajateks on Marju Lepajõe, Mihhail Lotman, Ülar Ploom, Hardo Pajula ja Maria-Kristiina Lotman.

Varasemaid Vaba Akadeemia loenguid on võimalik järele vaadata Postimees TV-st.

Märksõnad
Tagasi üles