Looduskaitsjad suhtuvad ehituskeeluvööndi vähendamisse murelikult, sest rannaäärse väljaehitamine võib looduslikud kooslused asendada tehislikega, samuti suurendab ulatuslikum ehitamine reostuskoormust.
Praegune keeluvöönd on kehtinud kolmkümmend aastat. Vahepeal on elu edasi läinud, regulatsioonid ja järelevalve tugevamaks, mistõttu võib loota, et uuendus laiendaks omanike õigust oma vara kasutada, ilma et peaks kartma selle kahjustavat mõju keskkonnale.
Oma kasu on sees ka eelnõu algatajatel, kellest nii mõnelgi on rannikuäärset kinnisvara, nagu tänastel uudiste külgedel kajastame. Veelgi enam, seadusemuudatusest oleks kasu nii mõnelgi erakondi rahaliselt toetanud ärimehel, kellel on randa kinnisvara soetatud.
Muidugi tooks seadusemuudatus kasu ka väga paljudele teistele, aga väike kahtluseuss siiski jääb. Ja kui see vari asjaga seotutele ei meeldi, siis tuleks mõelda erakondade rahastamise süsteemi muutmisele. Isegi kui seosed annetuste ja seadusemuudatuste vahel on juhuslikud, ei pruugi need juhuslikuna välja paista.
Eelnõu algatajad ise on tagasihoidlikult öelnud, et soovivad sellega alustada üksnes arutelu ehituskeeluvööndi laiuse üle. Mõte on ilmselt arutelu väärt ja muutusest võidaksid paljud. Peaasi, et kõigi osaliste huvid saaks arvesse võetud, emakest loodust unustamata.