Mihhail Kõlvart teatas seejärel, et Tallinna munitsipaalkoolide 4.–8. klasside õpilased jäävad koolivaheaja lõppedes nädalaks distantsõppele. Kuna nakatumine on kõige kõrgem 10–14-aastaste seas, peab pealinn sihipäraseks just nende klasside koduõppele jäämist.
Nagu sageli varem, ennetas linnapea ka nüüd riigi otsuseid, isegi arutelusid. Haridusminister Liina Kersna ütles, et distantsõpet ei kavandata, kuid nakatunute kiireks avastamiseks algab koolides kiirtestimine. Tallinna jaoks on testimise korraldus ebaselge ja ta teeb oma otsused ise.
Kõlvart heitis valitsusele ühe kinda veel: olukorras, kus ka vaktsineeritud haigestuvad, on täiesti arusaamatu, miks ei avata soovijaile tõhustusdooside manustamist.
Isepäise linnapea soolodel poleks vaja peatuda, kui valitsuse tegevus koroonakriisi haldamisel oleks selge, ühene ja kiire. Me ei näe seda.
Koolide avatuna hoidmine on olnud vaktsiinijärgsel ajal üks meie peamisi prioriteete. See on väga mõistlik, aga peame arvestama ka nakatumisnäidu ja haiglate olukorraga.
Kui haiguse ohjeldamiseks on tõesti vaja meetmeid, mida me mõne nädala eest mõeldavaiks ei pidanud, siis ei saa riik käia ühte jalga ja omavalitsus teist.
Sulgemismeetmed piiravad viiruseleviku kiirust, kuid kui võidetud aega ei kasutata hoogsamaks vaktsineerimiseks, leiab taud oma ohvrid ikkagi üles. Sulgemise teine mõistlik eesmärk võib olla haiguselevi ajatamine, et haiglad suudaksid olukorraga toime tulla.
Haridus puudutab aga nii suurt osa ühiskonnast, et siin ei tohi lubada visklemist, vastuolusid ja ebamäärasust. Eesti koroonaolukord on ühtlaselt halb, mistõttu piirkonniti erinevate meetmete võtmine pole kuigi hästi mõistetav.