Tänane Postimees kirjutab, kuidas ettevõtlustoetuste 6,2 miljoni euro suurusest mahust on ära kulutatud vähem kui veerand. Ometi on teada, et koroonapandeemia räsis just Ida-Virumaad eriti rängalt. Liiatigi on seal juba varasemast teravad sotsiaalsed probleemid, mis on seotud rohepöördest tingitud põlevkivienergia vähenemise ja nõukogude ajast pärit tööstusettevõtete sulgemisega.
Ettevõtlustoetuste napp kasutamine viib aga mõtted paratamatult küsimusele, mis hakkab juhtuma siis, kui Euroopa Liidust tuleb Ida-Virumaale 340 miljonit eurot. Riigihalduse minister Jaak Aab on küll kindel, et Ida-Virumaa suudab selle raha ära kasutada, viidates võimalusele, et Euroopa õiglase ülemineku fondi rahale hakkavad kandideerima ka välismaa ettevõtted.
Meest sõnast, härga sarvest. Välismaa ettevõtete tulek Ida-Virumaale eeldab ka selle piirkonna reklaamimist ja tutvustamist välismaal. Kui palju on Eesti valitsus sellele aega ja energiat kulutanud?
Samas ei maksa süüdistada kõiges Eesti valitsust, vaid tuleb küsida, mida on idavirulased ise teinud tulevase euroraha ärakasutamiseks.
Samas ei maksa süüdistada kõiges Eesti valitsust, vaid tuleb küsida, mida on idavirulased ise teinud tulevase euroraha ärakasutamiseks. Kas on mingid plaanid, mida õiglase ülemineku fondi rahaga teha? Paraku näeme, et enne kohalikke valimisi euroraha temaatika Ida-Virumaal kirgi ei küta. Selle asemel räägitakse seal paljust muust: kes flirdib kohalike venelastega, kes räägib Narva vanalinna taastamisest. Tagatipuks võetakse enne valimisi ametist maha veel Narva linnapea Katri Raik. Need seigad ei sisenda just usaldust, et Ida-Virumaal mõeldakse regiooni olulistele probleemidele.