«Seadusandlus muutunud ei ole ning keskkonnaamet käsitleb kõiki metsateatisi samuti nagu eelmisel või üle-eelmisel kuul,» kinnitas ametnik. Järelikult harvesterid töötavad. Peaminister kommentaare ei anna ja keskkonnakomisjoni juht laiutab jõuetult käsi. Samal ajal möönab keskkonnaagentuur, et metsaelupaikade olukord halveneb.
Riigikogu, valitsus ja ajakirjandus ei tea siiani, mida Eesti Euroopa Komisjonile Natura 2000 kaitsealade paljaksraiumise asjus vastas, sest seda ei lubavat rikkumismenetluse protsess.
No kuulge, austatud ametnikud, pole ilus pugeda Brüsseli selja taha ja öelda, et Euroopa pani meile vaikimisvande peale. Avalikkusel on õigus teada, kas Eesti kavatseb Brüsseliga kohut käia või astutakse konkreetsed sammud, et seda mitte teha. Praegu paistab, et salapärane konspiraator nimega ametnikeriik läheb mõlemas suunas korraga, aga niimoodi, et see on vaid illusioon ja tegelikult seisab kõik paigal.
Riigikogu keskkonnakomisjon tegeles probleemiga, kuid niiviisi, et otsus Euroopa Komisjoni kriitikat tõsiselt võtta jäi peamiselt komisjoni seinte vahele.
Kas mitte see pole see koht, kus valitud poliitikud Toompeal on kaotanud initsiatiivi ja vaatavad riigi arusaamatut metsapoliitikat tagaistmelt? Tegemist on oluliste ja emotsionaalselt laetud küsimustega, mis nõuavad vaidlust riigikogu saalis.
Avalikkusel on õigus teada, kas Eesti kavatseb Brüsseliga püsielupaikade ohustamise pärast kohut käia või astutakse konkreetsed sammud, et seda mitte teha.
Postimehe tänases artiklis kooruvad välja võimalikud algatused, nagu Natura 2000 metsaelupaikade puhul raieteatiste väljastamise peatamine või metsateatiste väljaandmine tegevusloana, mis igal juhul eeldab mõjuanalüüsi. Milline samm on õige, seda pole rahvaesindus sisuliselt kaalunud.