K, 6.12.2023

Intervjuu ⟩ Hristo Grozev: «Mul on ihukaitsjad, aga neist poleks abi.»

Teet Korsten
, reporter
Copy
Hristo Grozev Lennart Meri konverentsil.  FOTO: Arno Mikkor
Hristo Grozev Lennart Meri konverentsil. FOTO: Arno Mikkor Foto: Arno Mikkor

Selle kuu algul toimunud Lennart Meri konverentsil osales ka Hristo Grozev (52), kes on viimastel aastatel tuntuks saanud kui üks maailma säravamaid uurivaid ajakirjanikke. Omal ajal ka Eestis meediaäri ajanud Grozevi ja tema firma Bellingcat kontol on nii Donbassi kohal alla tulistatud reisilennuki hukuni viinud operatsiooni korraldajate kui ka Aleksei Navalnõi mürgitajate nimed. Postimees püüdis mõnede minutite jooksul selgust saada, kes on see James Bondi meenutav kangelane.

Just nägin, et Ljubov Sobol (Aleksei Navalnõi lähim kaasvõitleja, kes äsja pages Venemaalt – T. K.) avaldas Instagramis foto, kus ta on koos teiega, ja juures on tekst: «Meie aja Sherlock Holmesiga – ainult et mitte väljamõeldu, vaid tõelisega, vapustava ja andeka uurija Hristo Grozeviga.» Te olete juba legend – kuidas te ise sellisesse kuvandisse suhtute?

See tekitab minus arusaamatust. Ma ei adu siiani, milles on siin ime; mis kutsub esile sellist huvi. Sest tegu on igava tööga, mis seisneb lihtsalt andmete vahtimises. Noh, ja lastele ütlemises, et «ärge segage – otsin parajasti midagi vajalikku». Seda võib igaüks teha: selleks on vaja lihtsalt kannatust, pühendumist ja pühendumust. Selleks ei pea olema geenius. Sestap olen säärase huvi üle väga imestunud.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles