AK Arne Ots: kui avalik peab olema kohtumenetlus? (2)

Arne Ots
, vandeadvokaat
Copy
Kohtusaali uks. Foto on illustratiivne.
Kohtusaali uks. Foto on illustratiivne. Foto: Elmo Riig

Virtuaalsed kohtuistungid annavad kohtupidamise avalikkusele hoopis teise mõõtme. Kui kohtusaali avalikkus asendub globaalse avalikkusega, siis võib isikute õiguskaitsehuvi jääda avaliku huvi kõrval kaotajaks, kirjutab vandeadvokaat Arne Ots.  

Covidi ajastul näib kõik hoogsalt digiteeruvat. Sellisest arengust ei ole jäänud puutumata ka asjaajamised kohtutes. Menetlused on muutunud kiiremaks ja ökonoomsemaks, sest istungeid saab vähemalt haldus- ja tsiviilasjades pidada nii, et inimesed ei pea selleks eri ilmakaartest kohale sõitma. Hoitakse kokku aega ja raha, säästetakse närve ja keskkonda. Kõike seda tuleb pidada positiivseks. Reaalsed istungid ei kao niipea ilmselt kuhugi, virtuaalsed on aga tulnud, et jääda.

Arne Ots on advokaadibüroo Ellex Raidla vandeadvokaat ja vaidluste praktikagrupi juht, kes on spetsialiseerunud peamiselt äri- ja võlaõigusega seotud kohtuvaidlustele.
Arne Ots on advokaadibüroo Ellex Raidla vandeadvokaat ja vaidluste praktikagrupi juht, kes on spetsialiseerunud peamiselt äri- ja võlaõigusega seotud kohtuvaidlustele. Foto: Erakogu
Tagasi üles