Iseenesest on ju tore, et mitu tuhat hüppavat inimest linnahalli katust kokku ei kukutanud, aga nad oleks pidanud ette teadma, et lähevad inimkatsesse osalema. Ekspertide arvates ei olnud linnahalli katuse lainetuses seekord veel midagi ohtlikku – tegemist oli resonantsiga, mis võib teinekord näiteks sildadel tekkida. Kuid nagu sildade ületusel lastakse resonantsi ootamatuste vältimiseks sõduritel marsisamm vabaks, tasub selliste asjade peale mõelda enne, kui need juhtuvad – katastroofist pääsemist ei maksa juhuse tarbeks jätta.
Võib täiesti olla, et linnahalli päästis äkilisest kokkukukkumisest nõukogudeaegne teras, mida oli jõuvaruga betooni sisse monteeritud. Toona oli teras veidi teistlaadne kui see, mida tänapäeval betoonis kasutatakse. Selle omadused võimaldasid üsna pikalt materjalil enne purunemist venida. Seda kinnitab ka linnahalli arhitekt Raine Karp tänase lehe uudiste külgedel.
Praegu pole teada, kui palju oli see koht, kus betoon hakkas inimeste jalge all vetruma, mõeldud inimesi kandma. Tegemist on jäähalli katusega ja seal on väga pikad silded – keset jääd tugisambaid üles panna pole võimalik. Kindlasti aga pole see mõeldud niivõrd hulgakesi paigal seismiseks, rääkimata hüppamisest. 20 cm kõrgusele hüpates oleks selle betoonpinnaga kokkupõrkel kiirus peaaegu kaks meetrit sekundis. Nii võib kasvada jõud märkimisväärselt üle 400 kilogrammi ruutmeetri kohta, mis hinnati eelmisel ülevaatusel hoone talutavaks koormuseks.
Linnahalli katuse kontserdi puhul näeme taas, et vastutust veeretatakse nagu kuuma kartulit juhtumiga seotud osaliste vahel. Uurimine peab tagama, et otsustajate hooletus ei jääks tagajärgedeta.