Koroonavaktsiin on Eestis üldiselt küll kättesaadav ja inimene, kellel pole vahet, millega vaktsineerida, võib aja kirja panna juba lähipäeviks. Kes soovib Janssenit või Modernat, peab ootama. Kes soovib Sputnikut, võib ootama jäädagi.
Kindlasti on inimesi, kes pigem löövad käega või venitavad, et saada just seda vaktsiini, mis neile meeldib. Vaktsiinid on kindlasti tõhusamad kui mask. Miks siis ei ole tagatud, et kõik eri vaktsiinid oleks vabalt kättesaadavad?
Teiseks, vaktsineerimist ei ole tehtud piisavalt mugavaks. Katseliselt on proovitud mobiilseid vaktsineerimispunkte, mis osutusid edukaks. Statsionaarseid vaktsineerimispunkte, kus saaks pookida ilma registreerimata ja mis asuks inimeste käimisteel, praegu veel ei ole. Minister Tanel Kiige sõnul tulevad need millalgi septembris.
Jõuline piirangute kehtestamine jätab mulje, et pandeemia vastu võitlemist võetakse tõsiselt. See varjab fakti, et vaktsineerimise korraldus jätab soovida.
Kõik see on valitsuse ilmne tegematajätmine, samas kehtestatakse uusi piiranguid. Nii jääb mulje, et pandeemia vastu võitlemist võetakse tõsiselt, kuigi uue piirangu kehtestamine nõuab vaid paberi vormistamist. Piiranguga kehtestatud rahaline (maski hind), logistiline (tõendite kontrollimine) ja psühholoogiline (vabaduse piiramine) koormus pannakse aga elanikkonnale.
Tänases lehes on ülevaade pingetest, mis on ühiskonnas seoses vaktsineerimisega tekkinud. Mõnel juhul on asi läinud isegi nii kaugele, et perekonnaliikmelt on võetud mõneks tunniks vabadus või püütud teda vägisi vaktsineerima viia. Kuigi nii kirglikud tülid on loodetavasti erandlikud, ei saa rahulolematust eitada.