R, 9.06.2023

Aleksander Laane: pandeemia õppetunnid ei jõua kohale

Aleksander Laane
, Eestimaa Rohelised volikogu esimees
Facebook Twitter
Comments 4
Aleksander Laane
Aleksander Laane Foto: Zuzuizmailova

Kriisi ajal peitu pugenud kantsler Marika Priske vallandamine oli selgelt liiga vähe ja liiga hilja. Küll aga on see suur samm, saatmaks Eesti ­eliitametnikele sõnum, et ka neil tuleb (vahel harva) vastutada. Loodame, et ennast viienda võimuna positsioneeriv Kantslerite Klubi võtab aega peeglisse vaadata, kirjutab Eestimaa Rohelised volikogu esimees Aleksander Laane. 

Pandeemia kontrollimises tulevad õppetunnid kahjuks ­endiselt teo­sammul – muidu me ei peaks täna tõdema, et oleme jälle ilma ­mingi ettevalmistuse ja plaanita ­sisenenud uude koroonalainesse. Millega on ­kogu kevade ja suve tegelenud Sotsiaalmüs­teerium, jääb nähtavasti juba saate «Eesti otsib selgeltnägijat» teemaks.

Fakt on see, et kolmanda laine alguseks polnud ettevalmistusi tehtud ning kirsina tordil lasti kolme miljoni eest vaktsiine hapuks minna. Kes vastutab? Kõige vähem sotsiaalminister Tanel Kiik, kes pärast kolme aastat ministrina suudab küll empaatiat välja näidates esineda, kuid probleemid sellest teatavasti ei lahene ning ideid vähegi jõulisemaks edasiliikumiseks pole.

Facebook Twitter
Comments 4

Märksõnad

Tagasi üles