N, 6.10.2022

Kristina Kallas: uus vaktsineerimisplaan ei kõlba kuhugi

Kristina Kallas
, erakonna Eesti 200 esimees
Kristina Kallas: uus vaktsineerimisplaan ei kõlba kuhugi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 3
Kristina Kallas
Kristina Kallas Foto: Remo Tõnismäe

Kaja Kallas ja Tanel Kiik, uus vaktsineerimisplaan ei kõlba. Valitsuse poolt heaks kiidetud 2021. aasta II poolaasta vaktsineerimisplaan on nii hambutu, et sellega purjetame me kahjuks suure hooga kolmandasse lainesse ning meid ootab ees piirangutega sügis. Jääb mulje, et valitsus enam ei võitlegi viirusega, kirjutab Eesti 200 esimees Kristina Kallas.

Seda plaani oodati kaua ja justkui koostati pikalt ja põhjalikult, kuid välja kukkus referaadi tüüpi arutelu sellest, kuidas asjad on ja kuidas võiksid olla. Kaheksa kuud on möödas sellest ajast, kui Terviseameti kommunikatsioonijuht sai töölt priiks tõdemuse eest, et riigil ei ole tegelikult korralikku vaktsineerimisplaani. Kahjuks tuleb sama tõdeda ka täna. On olemas 35 lehekülge pikk dokument, mida aga tegevusplaaniks nimetada on liialdus. Hea plaan tähendab seda, et on muutust taotlev eesmärk, läbi mõeldud otsuste ja neile järgnevate tegevuste jada koos vastutajatega, mis seatud eesmärgini viivad.

Võttes ette Eesti plaani, siis juba eesmärk ise on väheambitsioonikas – saavutada 2021. aasta 22. septembriks Eesti täiskasvanud elanikkonnas vähemalt ühe doosiga (sic!) vaktsineeritute osas 70 protsendine hõlmatus. Sellega tegelikult karjaimmuunsust saavutada ei ole võimalik ja seega on kadunud ka vaktsineerimise ülesanne pehmendada kolmandat lainet. Valitsus ei varjagi enam seda, et nad ei soovigi vaktsineerimisega kolmanda laine pealtungi peatada, vaid on leppinud, et tuleb lihtsalt kulgeda. Mingid mõõdetavad eesmärgid tuleb ka avalikkuse rahustamiseks seada. Kuid eesmärgil on mõte siis, kui see muudab olukorda. Praegune plaan aga olemasolevat olukorda ei muuda.

Märksõnad
Tagasi üles