Ettepaneku erinevus praegu kehtiva seadusega on üldises hinnangus tahtevastase suguühte osas. Praegune seadus jätab ohvri üldises olukorras kaitseta ning karistab ründajat üksnes erijuhtudel (vägivald, abitu seisund). Ettepanek pööraks selle aga ümber ning üldiselt oleks iga seksuaalse enesemääramise vastane rünne kuritegu, täpselt nii nagu on eesmärgiks seadnud ka karistusseadustik.
Olukord, kus iga seksuaalse enesemääramise vastane rünne on kuritegu, ei tähenda, et ründaja on vaikimisi süüdi.
Kordamaks veel kord süütuse presumptsiooni puudutavat arutelu, siis olukord, kus iga seksuaalse enesemääramise vastane rünne on kuritegu, ei tähenda, et ründaja on vaikimisi süüdi. Uurijatel ning prokuröril tuleb endiselt esitada tõendid, mis kinnitaksid asjaolu, et kannatanu ei olnud nõus seksuaalvahekorraga. Kuigi irvhammastele teeb nõusoleku mõiste nalja stiilis: «Kas nõusolek peaks olema ka allkirjastatud ning kas digitaalne allkiri sobib?», on peale surutud suguühe eristatav vabalt valitud seksuaalvahekorrast. Veelgi enam, võimalike tõendite hulk laieneb, sest nõusoleku puudumist (või kaitse korral selle olemasolu) võimaldavad tõendada nii suguühtele eelnenud kui ka järgnenud sündmused.
Näiteks olukord, kus osa tunnistajaid kinnitab, et nägid, kuidas kannatanu jooksis pärast suguühet nuttes toast välja; teised kinnitavad, et ta sisenes ruumi vastumeelselt, hõigates valjult «Ei taha…»; psühholoogid tuvastavad, et kannatanul on tekkinud vaimne trauma, mis esineb sageli just naistel, keda on vägistatud – see olukord moodustaks uue seaduse alusel tõendite kogumi, mille alusel on võimalik kurjategija süüdi mõista, kuid kehtiva seaduse järgi mitte. Kehtiva seaduse järgi jääks kurjategija karistamata isegi siis, kui on teada, et näites toodud suguühe oli tõepoolest kannatanu tahte vastane.
Seega on oluline teada, et naistearstide seadusemuudatuse ettepanek võimaldab kannatanutele senisest laiemat kaitset seksuaalsel enesemääramisel. Seadusemuudatus ei oleks vastuolus õiglase ja demokraatliku kohtupidamisega, sest kuriteo ümberdefineerimine ei muuda süütuse eeldamist või mõnda muud menetlusõiguslikku põhimõtet kriminaalmenetluses. Ainus, mida muudetakse, oleks senisest laiem ja efektiivsem kannatanu õiguste kaitse.