Hinda hoiavad kõrgel maksud, kuid kergitavad veelgi naftaeksportijate mängud. Kriisijärgne majanduskasv nõuab rohkem kütust, mis võimaldab Naftat Eksportivate Riikide Organisatsioonil (OPEC) timmida hinda just neile sobivaks. Naftatootjad ei hoidu tootmise suurendamisest mitte varude lõppemise hirmust, nagu on ennustatud, vaid selleks, et dikteerida hindu ning teenida sellega ülikasumit. Suuremas osas OPECi riikidest on autoritaarne režiim, kus naftarahast ehitatakse luksuslikke pilvelõhkujaid ja rajatakse kõrbesse rohelisi päikeselinnu, mis saavad eksisteerida vaid pideva naftaraha juurdevoolu toel. Kuid on ka riike, kes püüavad looduse ande kasutada teiste survestamiseks poliitilistel eesmärkidel.
Et fossiilkütusel põhinev majandus ja elulaad ei ole pikas perspektiivis jätkusuutlik, on teada ammu. Ühelt poolt on see suur reostusallikas loodusele ning suurimadki nafta- ja gaasivarud on lõplikud. Inimkonnal lihtsalt tuleb hakata kasutama muid energiaallikaid ja materjale. Teiselt poolt võivad nafta ja gaasi eksportijad olla oht rahvusvahelistele suhetele ja naaberriikide territoriaalsele terviklikkusele, nagu on näidanud Venemaa käitumine.
Hinda hoiavad üleval kõrged maksud, kuid kergitavad veelgi naftaeksportijate mängud.
Seepärast peab hoolega silmas pidama, milles lepivad kokku naftariikide juhid, ning otsima võimalusi koos liitlastega neid protsesse mõjutada. OPECi riigid on alates maist sammhaaval suurendanud nafta tootmist, mille nõudlus koroonakriisi ajal alla käis. Peame jälgima, kas nad suurendavad tootmist iga kuu 400 000 barrelit päevas. Meie huvides on, et nad lõpetaksid piirangud võimalikult vara, kuid nad ei pruugi seda teha, sest tunnetavad kindlalt oma käes energia juhthooba.