Heiki Lill: kui on mäda sees, siis aitab nuga

Heiki Lill
, Tulevikuerakonna kõneisik
Copy
Heiki Lill.
Heiki Lill. Foto: Kristjan Teedema

Niimoodi kommenteeris omavahelist lahkheli mõni aasta tagasi üks tunnustatud arst, kui inimeste vahel oli suuremat sorti tüli tekkinud. Ta ei soovitanud tülitsejatel omavahel nugadega arveid hakata klaarima, vaid tõi paralleeli meditsiinist. Mäda tuleb inimkehast välja saada, et oleks lootus põletiku vähenemisele ja väljavaade patsiendi paranemisele. Seega oli tema soovitus inimestele maha istuda ja asjad selgeks rääkida, kirjutab Tulevikuerakonna kõneisik Heiki Lill.

Doktori võrdlev näide on mulle viimase kahe aasta jooksul korduvalt meelde tulnud, kui on saabunud järjekordsed uudised Toompealt. Rahvale tsirkuse pakkumisega saadikute poolt on mindud ikka väga üle piiri. Peen tunnetus on puudu. Vastavalt publikule tuleb teha ka nalja. Kuid riigikogulase seisus, mis peaks näitama eeskuju, ei näita seda mitte.

Kuid milles siis asi, et omavahel ei saada hakkama ning suurim aur läheb tsirkuse tegemisele? Ehk on viga süsteemis? Süsteemis, mis peaks meile tagama parima seadusloome. Olen selle üle ikka juurelnud ning jõudnud järeldusele, et selles viga ongi. Meie väljakujunenud parlamendisüsteem toetub vastandumisele. Opositsioon ja koalitsioon. Vahet ei ole, kummal pool parajasti oma fraktsiooniga ollakse. Alati on teine pool kõige halvemate kavatsustega ning kõiges süüdi. Koostegutsemise tahet ei ole ning tekk tuleb alati enese peale tirida, jättes kõrvale riigi huvid ja tuleviku.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles