Isamaa juhttuumik kordas erakonna väärtused suurkogul üle selgelt ja ilma järeleandmisteta. Erakonna auesimees Tunne Kelam hoiatas kaasa minemast üleilmastumise moevooludega ning kinnitas, et traditsioonilisi püsiväärtusi ei saa muuta hääletamise teel, vabadused ilma vastutuseta viivad lõpuks diktatuurini.
Erakonna esimees Helir-Valdor Seeder rõhutas vajadust pidada silmas Eesti riigi põhieesmärke, mis on sõnastatud põhiseaduse preambulis, kinnitades, et nende järgimine ei pea tähendama käsitsi rehepeksu, vaid kaasaegse infoühiskonna ülesehitamist. «Ja isamaa roll on siin olla Eesti poliitika preambul.»
Sirgeselgselt konservatiivne, on Isamaa viimastel aastatel jäänud jõulisema ja käredama EKRE varju. Tõsisemast lüüasaamisest pole Isamaad päästnud mitte nende oma tarmukus, vaid pigem EKRE juhtide võimetus taltsutada oma roppu suud, mis pole jätnud konservatiivide haritumale valijale muud valikut kui Isamaa.
Erakonna esimehe kandidaat Lavly Perling ei rääkinud palju väärtustest, vaid keskendus Isamaa võimetusele kasvatada valijate toetust. Ta lubas, et tema juhtimisel muutub Isamaa opositsiooni juhtivaks jõuks, täpsustamata, kuidas see peaks toimuma, kui Isamaa fraktsioon koosneb endiselt vana Isamaa toetajatest.
Isamaa suurkogu jäi kindlaks konservatiivsetele põhimõtetele ega lasknud end meelitada Perlingu lubadusest liberaliseerimisega tõsta erakond parlamendi kolmandaks jõuks. Valija otsustab, kas see valik oli õige.
Perling lubas ka seda, et järgmiste valimiste tulemusel on Isamaa riigikogu kolme juhtiva erakonna seas. Ta seadis oma prioriteetideks erakonna ülesehitamise ja inimeste kaasamise. Perling ei vaielnud väärtuste üle, vaid pakkus erakonnale lootust – lootust valimisedule, erakonna mõjukuse kasvule ning võimalusele uutele inimestele tulla ja erakonna arengusse panustada.