Tallinna börsi juht Kaarel Ots ütleb tänases majanduskülgedel olevas intervjuus, et tegemist on maailmas üsnagi unikaalse lähenemisega, kus valitsus annab raha kätte, kuid ei loo ühtegi investeerimisvõimalust.
Kui tahame, et meie börs areneks pika turumajanduse kogemusega riikide tasemeni, on ainuke võimalus julgustada ja anda oma elanikele asjakohast teavet investeerimisvõimaluste kohta.
Väärtpaberitesse panustamine on kindlasti üks võimalus, mida teisest pensionisambast lahkuja võiks kaaluda. See aga sunnib olema paremini kursis sellega, mis toimub näiteks Tallinna börsil.
Ka Postimees tahab oma eelmisel kuul loodud investeerimisportaali abil aidata investeerimisest huvitatud inimestel teha õigeid valikuid. Portaal suurendab investorite teadlikkust ja õpetab neid mõistlikult riskima. Oma teadmisi jagavad mitmed finantseksperdid kui ka selles valdkonnas pikalt tegutsenud ettevõtjad.
Tuleb arvestada, et investeerimine, nagu iga teinegi tegevus, vajab õppimist ja kannatust, sest keegi tavaliselt kohe rikkaks ei saa. Säästudest või pensionsambast saadud raha on alguses ikka mõistlik väikesemate summade kaupa kuhugi paigutada ning alles kogemuse kasvades saab summasid suurendada.
Meil on Eestis praegu küll 50 000 väikeinvestorit, kuid selleks, et Soomele elanikkonna suurust arvestades järele jõuda, on meil veel pikk tee minna. Kui tahame, et meie börs kasvaks ja areneks pika turumajanduse kogemusega riikide tasemeni, on ainuke võimalus julgustada ja anda oma elanikele asjakohast teavet investeerimisvõimaluste kohta.