Berit Nuka, toimetaja FOTO: Postimees

Saksa kõnekeeles kasutatakse vahel sõna Revierpisserei – viide olukorrale, kus inimesed kipuvad käituma nagu oma territooriumi märgistavad koerad. Vaadates viimased paar nädalat Armin Lascheti ja Markus Söderi püüdlusi saada Saksamaad ligi 16 aastat Angela Merkeli taktikepi all juhtinud konservatiivide kantslerikandidaadiks, kippus just see väljend korduvalt mõttes mõlkuma.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Laschet rääkis ulatuslikust toetusest partei juhtliikmete seas, Söder talle kuuluvast rahva poolehoiust. Näis, et Euroopa võimsaima riigi lootsi saatust otsustatakse jalakergitamise võistluses.

Territooriumi märgistamine ei lõppenud isegi siis, kui Kristlik-Demokraatliku Liidu (CDU) võimukandjad otsustasid minna sügisesse valimistralli oma esimehe Lascheti juhtimisel ning jätta sõsarerakonna Kristlik-Sotsiaalse Liidu (CSU) juhi Söderi edasi valitsema kõigest Baierimaad – lahingust taandudeski teatas viimane veel mürgiselt, et tema seljataga olid need, kelle pilk on suunatud tulevikku. Mornil ilmel lausutud sõnad Lascheti edaspidisest aitamisest kõlasid õõnsalt.