Hangeldajale ei ole midagi ihaldusväärsemat kui maadevahetus. Paarkümmend aastat tagasi sai majandamiseks kasutu maatüki vahetada ihaldusväärse krundi vastu pealinna südames, kui oskasid asju ajada nagu Kaval-Ants. Jürkale jäid aga siis ja võivad nüüdki jääda vaid tühjad pihud.
On palju inimesi, kes on kas pärinud oma esivanemate maa või omandanud selle kolmkümmend aastat tagasi maade tagastamise teel. Osa neist maadest on looduskaitse all olnud aastakümneid ja majandamine seal osaliselt või täielikult keelatud. Kunagi määrati ka kompensatsioon, kuid see on elukalliduse tõusu tõttu muutunud naeruväärseks.
On ka neid, kes on maad ostnud majandamise eesmärgil hiljuti, kuid looduskaitsealade laiendamise tõttu sattumas piirangute alla. Tänases lehe Eesti uudiste külgedel on lugu metsamajandajast, kelle võlgu ostetud maad ähvardab majanduskeeld just sellisel põhjusel. Õiglases maailmas peaks riik majandustegevust piirates kahjud omanikule kompenseerima. Praegu see kahjuks nii ei ole.
Lootusetu olukorra tõttu on paljud piirangutealuste metsade omanikest oma maa odavalt kokkuostjale ära andnud, sest midagi kasulikumat nad sellega nagunii teha ei saa. Uute arengute valguses tundub, et nad on tüssata saanud nagu Põrgupõhja Jürka, sest kokkuostjatest Kaval-Antsud loodavad seadusandjat nügida, et kaitsealust metsa saaks hakata vahetama majandusmetsa vastu – ikka krunt krundi vastu, et mis odavalt ostetud, see kallilt edasi kaubeldud.
Probleem on selles, et Kaval-Antsud on vaid osa omanikest. Nad on maad hankinud hiljuti ja hulgi ning ilmse lootusega, et küllap seadus muutub, kui natuke aidata. Teine osa on ausameelsed omanikud, kes on kaua kannatlikult oodanud, et riik hakkaks nendesse õiglaselt suhtuma.