See on okupatsiooni jäetud haavadest ja muutustest ülesaamise lugu, ehkki jälgi sovetiajast võime täheldada tänaseni. See on lugu kogu ühiskonna edenemisest õige mitmes plaanis. Selle eest võib erilisi aumärke anda küll, aga ühegi valdkonna inimeste pingutustest eraldi võetuna poleks piisanud.
Võtame näiteks liiklussurmad. Kui inimene sattub pärast liiklusõnnetust haiglasse, siis sõltub ta ellujäämise tõenäosus ravi kvaliteedist. Selle taga on muidugi meedikute teadmised ja töö, aga loomulikult ka see, kuidas meditsiiniabi on korraldatud ja kui heade vahendite ostmiseks on raha antud.
Mis juhtub inimesega liiklusõnnetuses? See sõltub maanteede seisukorrast. Sellest, millised autod üldse on liiklusesse lubatud. Sellest, kas kõigini on jõudnud teadmine, et turvavöö aitab, ja kas selle kinnipanek on saanud automaatseks liigutuseks. Oma suur osa on loomulikult politsei järelevalvel ning sellel, kas piirkiiruse ületamine ja purjuspäi rooli istumine on norm või harv erand.
Suurema turvalisuse taga on nii tehnoloogia areng kui ka avaliku sektori investeeringud ja ka suured muutused inimeste peas ja käitumises.
Suurema turvalisuse taga on nii tehnoloogia areng kui ka avaliku sektori investeeringud ja ka aastakümnetega kaasnevad suured muutused inimeste peas ja käitumises.
Tapmise, sh mõrva tagajärjel hukkus eelmisel aastal 40, üle-eelmisel aastal 26 inimest. Hercule Poirot’l või miss Marple’il Eestis eriti tööd poleks. Tüüpilise loo alguses on nädal aega ränkrasket joomingut räpases köögis või kuuris. Siis ütleb üks topsisõpradest midagi ettevaatamatult solvavat, mispeale teine haarab esimese kätte juhtuva asja ja virutab.