K, 5.10.2022

Mart Luik Parempoolsetele: Isamaast ei saa väärtustevaba projektiparteid

Mart Luik
, Tallinna linnavolikogu aseesimees (Isamaa)
Mart Luik Parempoolsetele: Isamaast ei saa väärtustevaba projektiparteid
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 4
Mart Luik
Mart Luik Foto: Kuvatõmmis videost

Eesti vanima erakonna liikmed hindavad Isamaad ennekõike väärtuspõhiselt ja teda poliittehnoloogiliseks projektiks muuta ei soovi, kirjutab Isamaa Tallinna piirkonna juhatuse aseesimees Mart Luik vastuseks Parempoolsete kavatsusele erakonna poliitilise suuna muutmise teemal.

Kõigi märkide kohaselt on Parempoolsete katse kaaperdada Eesti vanim konservatiivne erakond tänaseks läbi kukkumas. Seda näitas ka häälte vahekord Isamaa volikogus. Kuid ega nad niipea sellega lepi ja susivad edasi. Vaevalt jõudis arvuti jahtuda viis tundi kestnud Isamaa virtuaalsest volikogu koosolekust, kui Parempoolsed tõid erakonna siseasjad taas kirkalt meediapilti. Liikmeühendus pole rahul erakonna volikogu äsjase otsusega korraldada esimesel võimalusel füüsiline suurkogu ja vaatamata selle ettepaneku ülekaalukale ¾ toetusele otsivad võimalust protsessi torpedeerida. Parempoolsete kõneisik Priit Värk ütleb ka nende taktikalise plaani otse välja: «Valikud erakonna poliitilise suuna kohta tuleb teha enne kohalikke valimisi». 

Parempoolsete kavatsused on olnud läbinähtavad, tehti katse erakonna juhtimine üle võtta ja muuta Isamaa ajaloolist maailmavaadet. Sellesuunaline tegevus ehitati üles aktiivsele vastandumisele, mis tipnes kolme tuntud, kuid erakonnaga otseselt mitteseotud inimese kaamera ette istutamisega, et saaks kogu Eestile kuulutada kui mõttetu on see partei ja tema liikmed. Mindi isiklikuks nii toas kui ka õues. Selles kontekstis võiks Priit Värgile tänase üleskutse eest «minna kohalikele valimistele ühtsena» anda suisa silmakirjateenri kuldkrooni. 

Märksõnad
Tagasi üles