R, 24.03.2023

Neste Eesti peadirektor: jaanipäeval 2022 tangitakse jälle Lätis

Dennis Antamo
, AS Neste Eesti peadirektor
Neste Eesti peadirektor: jaanipäeval 2022 tangitakse jälle Lätis
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 3
Kui naabritel Lätis ja Leedus jäävad riigimaksud praegusele tasemele, ei jää rahvusvahelistel veoettevõtetel muud üle kui oma tankimised jälle Eestist välja viia.

Foto: Arvo Meeks / Lõuna-Eesti Postimees
Kui naabritel Lätis ja Leedus jäävad riigimaksud praegusele tasemele, ei jää rahvusvahelistel veoettevõtetel muud üle kui oma tankimised jälle Eestist välja viia. Foto: Arvo Meeks / Lõuna-Eesti Postimees Foto: Arvo Meeks / Lõuna-Eesti Postimees

Valitsus tahab visa järjekindlusega kiita heaks plaani diislikütuse madalama aktsiisimäära kehtivusaega mitte pikendada, mille eest erasektor on korduvalt hoiatanud ja soovitanud seda mitte teha. Mäletatavasti pärast diisliaktsiisi tõstmisi 2016. ja 2017. aastal kulus rahvusvahelistel veoettevõtetel umbes aasta, et tankimised Eestist välja viia. 2022 võime seega arvestada, et ettevõtetel kulub lähiriikidesse “kolimiseks” maksimaalselt vaid mõni kuu, kirjutab  Neste Eesti AS peadirektor Dennis Antamo.

Kütusesektori ja veondussektori kalkulatsioonide järgi väheneksid aktsiisitõusul tagasi 2019. aasta tasemele minnes laekumised riigieelarvesse ca 80 miljoni euro võrra madalamale kui tänase aktsiisitasemega jätkamisel.  Pikaajaliselt aitaks 2023-2025. aasta eelarve laekumised maksimeerida tänase aktsiisitasemega jätkamine.

Kui Vabariigi Valitsus otsustab ennistada diislikütuse aktsiisi Covidi-kriisi eelsele tasemele alates maist 2022, võime olla kindlad, et Eesti rahvusvahelised vedajad on juba jaanipäevaks 2022 oma tankimised lähiriikidesse ümber kolinud. Suure tõenäosusega teevad siis ka eraisikud oma jaaniostud ja tankimised taas Lätist. Kas tahame ajalugu korrata?

Märksõnad
Tagasi üles