Varakult ilmutab ennast ka sinilill, mistõttu on teda nimetatud keltsalilleks, külmaülaseks (või -ölaseks, -elaseks), lumekannikeseks. Nimetused maksaleht, maksalill tulenevad taime kasutamisest maksahaiguste ravimisel.
Sinilillega enam-vähem ühel ajal või natuke hiljem ärkab ülane, mille puhul peetakse silmas eelkõige võsaülast. Lillel on üle saja rahvapärase nimetuse, millest iseloomulikumad on külmalill, lumelill, lumekelluke, valge lill, vareselill (lehed meenutavad varese jalgu), ent ülase nimetust ennast vanarahvas ei tunne. Siinkohal tuleks botaanikutelt uurida, miks on pandud lillele selline nimi, kui rahvalikud nimetused seda sugugi ei toeta. Enamik tema nimetusi on seotud sõnadega külm ja lumi või viidatakse taime värvusele. Rahvapärased nimetused on sageli motiveeritud, need kasvavad välja looduslikust reaalsusest ehk elust enesest.
Tõenäoliselt tunneb maikuus valitsevat nurmenukku iga eestlane. See kaunis kevadlill on ka vanarahva seas üks enim nimetusi saanud taim. Tema torujad õietuped ja kollased õied on olnud peamisteks nimemoodustamise alusteks. Nii on nurmenuku nimetusi kuldvõti, piimapisar, taevasilm, kanavarvas, kukepüksid, kikkapüksi, käekaatsad (kaatsad ’püksid’), sõrmkinnas.
Nurmenukk on tuntud ka ravimtaimena, teda on pruugitud nii peapöörituse, külmetuse, köha kui ka reuma vastu. Kevadväsimust aitavad eemale peletada noored nurmenukulehed.
Nii et kui on soov rääkida kevadlilledest või neid kasutada, siis on selleks mitmeid võimalusi. Rahvatarkusest on mõndagi õppida, olgu selleks siis põnev keelekasutus või muu teadmine.