Eile kehtestas valitsus rangemad koroonapiirangud ehk lihtsustades võib ka öelda, et jõuti tagasi reegliteni, mis kehtisid selle valitsuse ametisse astumisel, märkis Isamaa poliitik Kalle Muuli Kuku raadio saates «Muuli ja Aavik».
Muuli heitis ette, et kui uus valitsus tegi 28. jaanuaril otsuse piiranguid leevendada, siis oli nende eesmärgiks võita rahva seas populaarsust. «Tagajärjeks on olnud väga kiire ja järsk nakatunute arvu tõus. Nüüd siis sisuliselt keerati kõik tagasi, välja arvatud tõesti restoranide lahtiolekuajad, mis jäid endiselt kella üheksaks,» sõnas ta.
«Tagasilöök on minu meelest karm ning põhjuseks on see, et tehti lihtsalt üks populistlik otsus, ilma et oleks seda põhjalikult kaalutud,» kritiseeris Muuli.
Postimehe peatoimetaja asetäitja Marti Aavik oli Muuliga päri, et leevendusi poleks pidanud tegema, sest see andis ühiskonnale signaali, justkui kõik oleks hästi. Tema hinnangul polnud olud head ka eelmise valitsuse ajal ning ühiskonna ohutunnetus oleks pidanud juba pikka aega kõrgem olema.
Erinevalt Muulist aga pidas ta heaks mõtteks jätta lapsed peale koolivaheaega veel nädalaks koju, sest see on tõhus meede viiruse leviku tõkestamiseks. Tema hinnangul on ilma tõendita üle hinnatud kahjusid, mida distantsõpe toob. Pole faktilist tõestust, millised on kaugõppe mõjud Eestis, kus digilahendustesse on palju investeeritud. Praegu hinnatakse olukorda arvamusküsitluste ja pisut lõpueksamite tulemuste järgi, aga viimastes ei olnud drastiliselt halba muutust.
Küll aga oleks tema hinnangul eelmine valitsus pidanud palju rohkem tegelema koolide ventilatsiooni kontrollimise ja parandamisega. Aavik lisas, et see oleks olnud ka suurepärane kriisiabimeede ehitussektorile. Kui klassides toimuks hea õhuvahetus, oleks praegu koolides nakatumistega mure väiksem.