Ajakirjandusvaatlejad Rein Lang ja Väino Koorberg võtsid Kuku raadio saates «Olukorrast ajakirjanduses» ette Eesti ajakirjanduse hakkamasaamise eelmisel nädalal Toompeal ja Kapitooliumil toimunud sündmuste kajastamisega. Taas räägiti ka kohtukaasuste üksikasjade avalikustamisest ning ajakirjanduse debatist selle ümber.
Välismaal oli eelmise nädala suursündmuseks Kapitooliumi ründamine. Rein Langi hinnangul oli selle ajal näha vana hea Ameerika televisiooni tagasitulekut, kus fakte edastatakse kiirelt, operatiivselt ja enne hinnanguid. Eurooplased nii kiiresti käima ei läinud. Näiteks BBC oli kajastuses märksa leigem. Suure erandi pakkus Langi sõnul soomlaste Yle, kus oldi ööpäev läbi valves, edastati fakte ning hommikuprogrammiga alustati varem ja sinna oli kutsutud kaalukaid kommentaatoreid.
Väino Koorberg täiendas, et nii Postimees kui ka Delfi tegid samuti head tööd. Lang ütles, et tema annaks hinde 4+. Pikema kõrre tõmbas Delfi, kus kaks töötajat olid kohapeal sündmust kajastamas. Postimehes olid väga heal tasemel ajalehekajastused, hindas Lang. Küll aga tegid mõlemad saatejuhid etteheiteid rahvusringhäälingule, kus öist valvet ei olnud ning hommikulgi USAst ei räägitud. Koorberg täiendas, et ka mitu tema kolleegi imestas ERRi vaikuse üle.
«See oli mage,» kritiseeris Lang. «Ütleme nii, et kui Eesti rahvusringhääling ei suuda selliste sündmuste puhul operatiivselt mobiliseeruda, siis miks me arvame, et kui Eestis peaks midagi tõsist juhtuma, siis nad suudavad?»
Eestis kajastati ajakirjanduses kõige enam tralli riigikogus abielureferendumi ümber. Lang meenutas, et umbes kaks kuud tagasi jäi ajakirjanduses juhtkirjade tasemel peale mõte, et abielureferendum oma praegusel kujul on mõttetu, ajaraisk, tähtsusetu, ei mõjuta mitte midagi ja et sellist jama pole meile vaja. «Võeti omaks selline mõtteviis,» kirjeldas ta.