1. jaanuari erisaates võttis Politiikaguru toimetus ette järgmise aasta olulised sündmused ning ennustasid, kuidas üks või teine läheb. Kui üle-eelmise aasta ennustustest pidas paika viis ja pool ning eelmisel kuus, siis tänavu läheb kindlasti kõik täppi. Poliitastroloogideks on Erik Moora, Juhan Lepassaar, Andreas Kaju, Tõnis Leht, Tõnu Runnel ja Keit Kasemets.
Jaanuarikuu juures ennustasid mehed, kas USA demokraatidel õnnestub võita senati lisahääletusel Georgia osariigis mõlemad kohad või mitte. Kaalul ei ole midagi rohkemat ega vähemat kui senati enamus ning seega Bideni administratsiooni võimekus hakata seadusi vastu võtma. Kui demokraadid saavutavad edu, saaksid nad täpselt poole senati kohtadest ning otsustavaks muutuks asepresidendi Kamala Harrise hääl. Küsitlused näitavad siiski nappi edumaad mõlemale ametisolevale vabariiklasele, kes kandideerivad tagasi.
Veebruaris mõõtsid saatejuhid vaktsineerimise kiirust ja ennustati, mitu inimest Eestis on vaktsineeritud 1. juuliks. Kas meil on lootust, et vaktsineerimine võiks selle kevade jooksul suured tuurid kätte saada ning koroonapandeemiale lõpu teha? Erik Moora rõhutas, et lisaks vaktsiini tootmise võimekusele on oluline küsimus, kuidas tuua inimesed vaktsineerima ning teha seda kiire tempoga, samas ohutult.
Näiteks Ühendriikides on näha, et vaktsineerimine on takerdunud just logistiliste probleemide tõttu. Ta hindas, et vaktsineerimise tempo tõuseb, kui riigid või ettevõtted hakkavad kohaldama survemeetmeid vaktsineerimata inimestele: kui immuunsusest sõltub restorani pääs või lennukile minek. Vastasel korral tiksub vaktsineerimine mitte ainult selle aasta lõpuni, vaid ka järgmisesse.
Märtsis võeti vaatluse alla maailma majanduse seis. Andreas Kaju tõi esile, et koroonakriis on olnud omapärane, sest selle šokk on mõjunud halvasti kitsastele sektoritele, samas teised sektorid on tarbijates võitnud ja oma perspektiive parandanud. Seega võib öelda, et majandusel läheb paremini kui oleks oodanudki. Ennustati siiski märtsis toimuvate OECD peasekretärivalimiste tulemust: kas praegune president Kersti Kaljulaid on konkursil võidukas?