Eile tulnud uudiseid Suurbritannias levivast mutantviirusest tuleks vaadata küünikute pilguga läbi Boris Johnsoni prisma, mõtiskles Rein Lang Kuku raadio saates «Olukorrast ajakirjanduses».
Eile õhtul pidi lõplikult selguma, kuidas lõppevad Brexiti läbirääkimised Ühendkuningriigi ja Euroopa Liidu vahel. Seni ei ole ühtegi lõplikku avaldust tulnud. «Neid, kes veeretaksid Boris Johnsonit sulatõrvas ja seejärel sulgedes lepingu sõlmimise eest, on umbes 45 protsenti. Umbes 50 protsenti on neid, kes veeretaksid teda sulatõrvas ja sulgedes selle eest, et ta lepingut ei tee,» kirjeldas Lang Johnsoni valikuid.
Ta tunnustas, et Eesti meedia hakkas kohe sõna andma viirushaiguste asjatundjatele. Näiteks professor Irja Lutsar tõi välja, et koroonaviiruse uus tüvi leiti juba 19. oktoobril ehk kaks kuud tagasi. Lutsar ütles, et talle tuli Suurbritannia praegune sulgemine ootamatult, millega Lang nõustus. Koorberg tõi välja, et strateegilises kommunikatsioonis võis tegemist olla olulise vahendiga.
«Teades Boris Johnsonit kui Donald Trumpi väga väärikat õpilast infooperatsioonide läbiviimises,» sõnas Lang.
«Et asi käib otse õpiku järgi, jah?» küsis Koorberg vastu.
«See käib vist õpiku järgi küll,» nõustus Lang. «Kannatajaks loomulikult on kõik need britid, kes tahtsid jõule pidada.»
Ta lisas, et võib siiski oodata, et sulgemine tihedalt asustatud saarel annab viirusetõrjes teatud efekti ning võimaldab valmistuda vaktsineerimiseks.
Koorberg tõi välja terviseameti saadetud sõnumi, kus sooviti inimestele häid pühi. Aadressiribal oli siiski vaid näha, et terviseametist on teade tulnud. «Ma pean küll ütlema, et minu süda hüppas korraks ja mitte rõõmust, vaid sinna saapasääre põhja, sest ma mõtlesin, et millega ma nüüd olen hakkama saanud,» ütles Koorberg ja küsis, kas ikka oli tegemist asjaliku kommunikatsiooniga.