Väino Koorberg ja Rein Lang enam ei vihasta, ainult imestavad koroonakommunikatsiooni üle. Valitsuselt ei ole tulnud selgeid sõnumeid, kritiseeris Väino Koorberg Kuku raadio saates «Olukorrast ajakirjanduses».
Ekspressi artiklit lugedes tundub, et stressis ja segaduses ei olnud ainult suur osa Eesti rahvast, vaid ka suur osa valitsusministreid, kes hommikul Facebooki avades avastasid, et öösel on mõni otsus vastu võetud. «Minu meelest kommunikatsiooniuputus on veel hullem kui kommunikatsiooni puudumine,» heitis Koorberg ette.
«Ma olen sellega nõus, aga,» sõnas Lang vastu. «Mulle tundub, et asjalikku kommunikatsiooni on olnud viimastel nädalatel tegelikult üsna palju.»
Ta tõi näiteks hädaolukorra meditsiinijuhi Urmas Sule, kes esines «Esimeses stuudios» lihtlausetega, nii et igaüks aru saaks. Koorberg täiendas, et samuti suhtleb eelmine koordinatsioonijuht Arkadi Popov meediaga selgelt ja avameelselt. Lang kiitis ekspertidele sõna andmist: «See, et ajakirjandus vahendab täna arste, teadlasi, on minu meelest 5+.»
Koorberg leidis, et kogu valitsuskommunikatsiooni ümber sündinud segaduse häda on selles, et ajakirjandusel ei ole ametlikku sõnumit. Kommunikatsiooniinimesi otsuste langetamise ja avalikustamise juurde ei kaasata või neist sõidetakse üle. «Tundub, et need inimesed teavad ise paremini. Ilmar Raag rääkis otsuste politiseerimisest. Häda ongi selles, et kui oleks ühtne kommunikatsioon, siis lepitaks kokku, kes räägib koolide teemal, kes räägib maskide teemal, kes edastab ühist sõnumit.»
Aga praegu on Koorbergi hinnangul olukord, kus välisminister tahab natuke rääkida, siseminister tahab natuke rääkida, kindlasti tahaks ka rahandusminister sõna sekka öelda ning lõpuks vaatab pressikonverentsil vastu peaministri rääkiv pea videosillas, sest ta pole julgenud jätta koosoleku juhatamist oma asetäitja hooleks, sest mine tea, mida Martin Helme kokku keedab või äkki võtab vastu mehise otsuse.