Eile koduteed alustanud karantiinireegleid rikkunud Ukraina tööliste väljasaatmisest majandus kokku ei kuku, ent võõrtööliste toomist tehakse keerulisemaks. Sellel on negatiivsed mõjud majandusele, leidis ettevõtja Heldur Meerits Kuku raadio saates «Keskpäevatund».

Meerits tõi välja, et ta jälgis suure huviga, kuidas kojusaadetud Ukraina võõrtöölised karantiinireegleid rikkusid, ent ei saanudki sellest selget teadmist. «Ma küll ei saanud kindlust, et nad sisuliselt mingeid reegleid rikkusid. Kui nad vormiliselt ka rikkusid, siis need [rikkumised] ei tundunud üldse nii hirmsad. Pigem jääb mulje, et tegemist on jälle näidishukkamisega, millel lisaks kõigele on veel laiemad ja kehvemad tagajärjed,» ütles Meerits. Ta lisas, et omaette negatiivsed mõjud on kolmandatest riikidest pärit välistudengite mittelubamisel. 

Ajakirjanik Urmas Jaagant argumenteeris, et kui võõrtööliste seaduslikku toomist tehakse keerulisemaks, siis suureneb oht, et neid proovitakse üle piiri tuua ebaseaduslikult. See oleks veel halvem variant. Hõbemägi kirjeldas, et ehitussektoris on tööturgu siiski viimaste aastate jooksul korrastatud. Kui veel mõne aasta eest jooksis suur osa ehitusmeestest politseireididel objektidelt minema, siis täna leitakse ainult üksikuid töötajaid, kes pole registreeritud.